Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaçtı

ferhundebedo

Yeni Üye
6 aylık dişi kuşum 1 saat önce 9. kattan kaçtı. Aşağı inip aradım ağaçlara baktım yok bulamadım. Geri gelir mi ve geri gelmesi için ne yapabilirim? Erkek kuşum yalnız kaldığı için depresyona girecek diye çok korkuyorum. Yardımcı olur musunuz?

Sevdiği bir oyuncağın sesi ya da açtığınızda başından ayrılmadığı bir videoyu açarak dışarda arayın. Muhabbet kuşları doğada yaşayabilen canlılar değil.

Karanlık çökene kadar sevdiği videoyu açarak aradım ama ortaya çıkmadı, yarın sabah saatlerinde tekrar arayacağım aynı şekilde. Komşularıma söyledim ortaya çıkar da onların camına konarsa diye. 😓

Sizin mavi olan bir kuşunuz vardı hani, dişi demişlerdi. Yoksa o mu kaçtı 😔 Ben de onu ilk görünce benim ölen kuşum Maviş'e benzetmiştim. Çok üzüldüm. İnşallah geç olmadan bulursunuz. Pencerenin önüne kafesi koyup kapısını açık tutun, düşük bir ihtimal de olsa belki gelip konar kafesine. Aramaya devam edin kesinlikle. Dışarıda karga var, kedi var, köpek var, martı var. Çok tehlikeli onun için.

Çok çok üzüldüm gerçekten. Allah yardımcınız olsun.

Geçmiş olsun öncelikle ama arama imkanınız varsa bu saatte arayın bence çünkü kediler çok tehlikeli zaten alışkın değiller dışarıya ilk çıktığında bile yakalanmış olabilir