Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kakasını yiyor

Avseque

Meraklı Üye
merhabalar. Yaklaşık 4-5 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. Birkaç gündür kendi kakasını yediğini fark ettim. Forumda araştırdığım kadarıyla mineral eksikliğinden yapıyordur kaliteli yem, mürekkep balığı kemiği ve kumu olmalı yazıyor. Kafesinde hepsi mevcut. Suyuna iki günde bir vitamin de katıyorum. Her gün taze su veririm. Haftada bir de yumurta maması.. yani yapılacak herşeyi yapmaya çalışıyorum. Mürekkep balığı kemiğinden korkuyor galiba hiç yaklaşmıyor acaba o yüzden mi mineral eksikliği çekiyor. Lütfen yardımcı olun.....

kafes tabanında tel ızgara olursa dışkılarına ulaşamazlar birde sık temizlik yapın kafese.kalamar kemigi kemirmiyorsa vitamin bloklarından alın onu kemirir o da olmuyorsa çeşitli meyve ve sebze sunun kuşa.mutlaka minarel vitamin ihtiyacını giderecektir.yemi kaliteli degilse veya beklemiş yemse degiştirmeyi dene

kafes tabanında tel ızgara olursa dışkılarına ulaşamazlar birde sık temizlik yapın kafese.kalamar kemigi kemirmiyorsa vitamin bloklarından alın onu kemirir o da olmuyorsa çeşitli meyve ve sebze sunun kuşa.mutlaka minarel vitamin ihtiyacını giderecektir.yemi kaliteli degilse veya beklemiş yemse degiştirmeyi dene
Bu kaka yeme işi çıkalı hergün kağıdını değiştiriyorum. Mineral bloğu siparişi verdim. Birkaç güne elime geçer.Meyve sebze demişsiniz havuç yer mi acaba

havuç yer mamasının içine havuç rendele elma rendele benim kuşlar taze nane havuç maydanoz elma rendesi hepsini yiyor

Geri