Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor

Darbit3838

Yeni Üye
2ZV1gq.jpg
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum kusuyor yem yediriyorum yarım saat veya 1 saat sonra kusuyor veteriner aradım kuştan anlamayız ama vitamin ilacı alın dedi ve bende petshopdan vitamin ve soğuk algınlığı ilacı aldım (vitamin soğuk algınlığı, vitafer vitamin) Temmuz ayındayız sırf iyileşsin diye evde camları açamıyorum 3 yıldır sahibiyim ve cok bağlıyız ona ailece.kustugu için kotu kokuyor ama hala bağrımıza basabiliyoruz sehir dışındayım evime donünce hava değişiminden etkilenir diye seyahatine uzatıyorum ne yapmalıyım kafesi nasıl bir ortamda tutmalıyız sürekli uyuyor gerekeni söyleyin lütfen nolur acillll

Son düzenleme:
Yem her zaman aldığın yemmi ? Yemden zehirlenmiş olabilir kendi zehirli yemi çıkartıyo olabilir pet shoplarada sorabilirsin azda olsa anlarlar belki :( geçmiş olsun .Ve aksırma,hapşırık varmı? Eğer varsa ileri derece soğuk algınlığı olabilir.

Son düzenleme:
Her zaman aldığım yemlerdendir aciktan almam pakette yemdi.kusarken 3 4yemi yapışık bi şekilde cıkarıyor yemi mi degiştiryim sizce

Dışkı resmini ve kuşu daha yakından fotosunu atabilirmisiniz?

Eline alıp kuşunuzun karnının derisine bakın eğer kızarıklık ve morluk var ise soğuk algınlığıdır.

Sanırsam gözünün etrafı nemli karnını üfleyip kızarıklık ve morluk var ise soğuk algınlığı dır. Onu yaptıktan sonra hırıltılı nefes varmı onu gözlemleyip buraya yazarmısınız

İlk hasta olduğunda yem kusuyordu .bikaç gün azından salya gibi süren sıvılar kustuguna sahit oldum. Kurunca huylanıyor gozune ve tuylerine bulaşıyor gözleri sulanıyor.tuylerine midesinden asitten mi ilaçların mi bilmiyorum ama kırmızısı renk bulasmış.suan tekrar ilk gunu gibi yem kusmaya basladı 3 taner Birleşik bir şekilde yemler var etrafta.suan uyuyor iyi.gibi ancak günün belli saatlerinde cok uzuyor beni. Takır takır konusan kusum simdi otmuyor.

Köpük şeklindemi salya karnını üfleyin kızarıklık ve morluk varmı

Sulugoz hastalığını arastirin siteden.göğüs kemiği sivrilesti mi.bundan bir iki hafta önce kusunuz kapi pencere her hangi bir yere carpip düştü mu salarken

Köpük şeklindemi salya karnını üfleyin kızarıklık ve morluk varmı
İlk hasta oldugunda baloncuk gibi kusarken gormustum ağız dolusu kustugundan dıye dusunmustum. Derisine ufleyip baktık kendi et rengi gibi ama hafif morumsu. GUN boyu su içmeyip tek seferde 5 6defa su içiyor sanki kusmugu sulu baloncuk gibi köpüklü degil kusmamak için direniyor gagası hep hareketli.

Sulugoz hastalığını arastirin siteden.göğüs kemiği sivrilesti mi.bundan bir iki hafta önce kusunuz kapi pencere her hangi bir yere carpip düştü mu salarken
Biyere carpmadı uçuşu çok güzel oyle bi sıkıntımız olmadı hava değişiminden olduğunu dusunuyorum bayramda ilgilenemedim kesin göz dedi :(

Kuşunuz azcık ileri dercede soğuk algınlığı olmuş sanırım.geçmiş olsun :)

veterinerlik fakültesi varsa bulunduğunuz ilde oraya götürün. kursak iltihabı olabilir. benim kuşumda da oldu açlıktan ölecekti yem yiyip kusuyordu sonra veteriner bebek maması antibiyotik verdi tünekte duramıyordu iyileşti çok şükür. Soğuk algınlığı diye geçiştirmeyin açlıktan ölecek hayvan

Hapşırık göz cevresinde nemlenme nemlenme tüy dokulmus gibi olur bu olaylar var ise soğuk algınlığını kesinlestiririz

veterinerlik fakültesi varsa bulunduğunuz ilde oraya götürün. kursak iltihabı olabilir. benim kuşumda da oldu açlıktan ölecekti yem yiyip kusuyordu sonra veteriner bebek maması antibiyotik verdi tünekte duramıyordu iyileşti çok şükür. Soğuk algınlığı diye geçiştirmeyin açlıktan ölecek hayvan
O bi ihtimal ama oda olabilir

Veteriner biz kafes kuslarından anlamıyoz dedi nette olumsuz yorumları okuyunca da vazgeçtim veterinerden. Günün belli saatlerine göre değişiyor suanda iyi mesela sabah kötü oluyor kanadı ve kuyruğu titriyor veterinerin sana verdiği ilaçların markası neydi

Veteriner biz kafes kuslarından anlamıyoz dedi nette olumsuz yorumları okuyunca da vazgeçtim veterinerden. Günün belli saatlerine göre değişiyor suanda iyi mesela sabah kötü oluyor kanadı ve kuyruğu titriyor veterinerin sana verdiği ilaçların markası neydi
Bende veterinere götürdüm vitamin verdi iyi gelmedi sonra istanbul veterinerlik fakültesine gittim kanatlı hayvan prof vardı o baktı istanbuldaysanız gidebilirsiniz

Geri