Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Limon Hakkında Sorularım.

Yunus ve Limon

Meraklı Üye
Merhabalar uzun zamandır bu forumu takip ediyodum ve bugün kayıt olmaya karar verdim ve çok doğru bir seçim yaptığım için çok mutluyum.

Yeni Gelen Kuşum Limon Hakkında Sorularım şunlar:

1- Kuşumun göğüs kemiği çıkıntı çıktı ve ben o ortamda pek beslenemediğini düşünüp zayıfladığını düşünüyom tekrar formuna geri dönüştürmem için neler yedireyim?
2- Kuşum kafesteyken sürekli ötüp haraket edip dışarı çıkmak istiyor ve bizde onu kafesten çıkardığımızda pek fazla kafesteki gibi hareket etmiyo neden olabilir?
3- Kuşum yeni geldi pet shopta ilk bakım ücretsiz dedi bende tırnak kesimi ve bit spreyi sıktırmayı düşünüyom çok kaşınıyo sizce gidiyimmi?

Öncelikle merhaba.

1. Sorunuzun cevabını pek bilmiyorum. Kusura bakmayın :)

2. Sorunuz : Eğer kuşunuz yavruysa ve dışarı nadir çıkıyorsa heyecanlanıyor olabilir. Kendi haline bırakıp gözleyin bir kaç gün sonra haraketlenmeye başlar. Başlamazsa basit bir oyuncak alabilirsiniz.

3. Sorunuz : Kuşunuza gaga taşı alırsanız tırnaklarını orda törpileyecektir. - Parazit spreyini kuşlar pek sevmezler. Kaşınması aşırı aşırı fazlaysa belki bi tık sıktırabilirsiniz fakat az yada bir süre kaşınıp geçiyorsa kaşınması bir süre sonra azalacak sonunda geçecektir.

Umarım yardım edebilmişimdir :D

Merhabalar uzun zamandır bu forumu takip ediyodum ve bugün kayıt olmaya karar verdim ve çok doğru bir seçim yaptığım için çok mutluyum.

Yeni Gelen Kuşum Limon Hakkında Sorularım şunlar:

1- Kuşumun göğüs kemiği çıkıntı çıktı ve ben o ortamda pek beslenemediğini düşünüp zayıfladığını düşünüyom tekrar formuna geri dönüştürmem için neler yedireyim?
2- Kuşum kafesteyken sürekli ötüp haraket edip dışarı çıkmak istiyor ve bizde onu kafesten çıkardığımızda pek fazla kafesteki gibi hareket etmiyo neden olabilir?
3- Kuşum yeni geldi pet shopta ilk bakım ücretsiz dedi bende tırnak kesimi ve bit spreyi sıktırmayı düşünüyom çok kaşınıyo sizce gidiyimmi?
Hassas tartı alın 1. sorunuzu ancak öyle yanıtlamak doğru olur.

Ek olarak kuşunuzu uygun koşullarda beslerseniz ahşap tünek kullanırsanız bitlenme veya tırnak kesilmesi durumunu minimuma indirirsiniz. Tırnak kesimi bilinçli ellerde yapılması gereken kritik bir işlemdir.

Ek olarak kuşunuzu uygun koşullarda beslerseniz ahşap tünek kullanırsanız bitlenme veya tırnak kesilmesi durumunu minimuma indirirsiniz. Tırnak kesimi bilinçli ellerde yapılması gereken kritik bir işlemdir.
Ahşap tüneğim var kullanıyomda bundan öncede muhabbet kuşum vardı onunda tırnağını kesip ilaçlarını sıktı kuş zaten sürekli tırnağı takılıyo etrafa ben öıkartıyom ayağını gideyimmi sizce hem ücretsizken.

Ahşap tüneğim var kullanıyomda bundan öncede muhabbet kuşum vardı onunda tırnağını kesip ilaçlarını sıktı kuş zaten sürekli tırnağı takılıyo etrafa ben öıkartıyom ayağını gideyimmi sizce hem ücretsizken.
Ayağının takılması alışmadığı için olabilir benim kuşuma ilk defa geçen yıl kesim yapıldı ve o zamana kadar tüle veya perdeye takılması gibi bir durum olmadı.
Tırnak kesildikten sonrada takılmayacak diye bir şey yok zaten en sağlıklısı tül kullanmamak kafesi streç film ile sarabilirsiniz.

kuşun tırnaklarını kesmeyin. onlar bi şekilde törpülüyor ya da kendileri gagalarıyla koparıp atıyorlar. 5 senedir hiç tırnaklarını kesmedim kuşlarımın. parazit olmayan kuşa parazit spreyi sıkılmaz. önlem amaçlı bile olsa sıkmayın. sonuçta bitleri öldürdüğüne göre zehir neticede. solunum sistemi için de zararlı. kuşlar çoğunlukla tüylerini tarar, bakımını yapar, kepeklerini döker. eğer parazit varsa tüy düzeltme değil de gerçekten sürekli hep aynı bölgeleri kaşma, tüy dökülmesi gibi problemler olur. evde bakılan kuşlar bir de az sayıdaysa kolay kolay bitlenmez.
dışarı çıkmak istiyorsa çıkarın. dışarı çıktığında istediği gibi takılsın. yeni geldiği için hemen alışamaz ortama. zamanla fır döner evin içinde.
göğüs kemiğinin biraz belirgin olması normal. çok zayıfsa zaten bi hastalığı vardır. o zaman kemik çok keskin bi şekilde elinize gelir. kemiğin sağ ve soluna dokunduğunuzda kas dokusu hissetmezsiniz. yemini verin, düzenli sebze meyve verin. her gün suyunu tazeleyin. hijyene dikkat edin. bol bol uçsun ve bol ilgi yeterli.

Birde kuşum sürekli uyuyor ve kanat ve kuyruk tüyleri dökülmeye başladı neden olabilir?

Birde kuşum sürekli uyuyor ve kanat ve kuyruk tüyleri dökülmeye başladı neden olabilir?
tüy değiştirme döneminde olabilir. tüylerin belli kısmı dökülür ve yerine yenileri çıkar. kafasında da az ya da çok tüy kapsülleri olur. bu dönem keyifsiz olurlar. yine de kuşunuzun ve temiz bi pecete üzerine dışkısının fotoğrafını atarsanız daha sağlıklı yorum yapılabilir.

Geri