Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sizce hangi hastalık

Yunus

Yeni Üye
Bu sabah birden bu şekilde hareketler yapmaya başladığını fark ettim ağzında beyaz balgamsi sıvılar geldi.oldukça halsiz duruyor.
Ne olabilir nasıl bir tedavi uygulayabilirim?

Bu sabah birden bu şekilde hareketler yapmaya başladığını fark ettim ağzında beyaz balgamsi sıvılar geldi.oldukça halsiz duruyor.
Ne olabilir nasıl bir tedavi uygulayabilirim?
Kursak mantarı ya da iltihabi olabilir. Bir veterinere gösterin acil tedavi gerekir. Anlamıyorsa veteriner, burada bir üyenin bu hastalığa uyguladığı başarılı bir tedavi var ona bakabilirsiniz konulardan. Ama once emin olmalısınız hastalık hakkinda

Kursak mantarı kuşunuzu 1 hafta içinde bitirir ilerlemiş safhası kursak iltihabıdır. git gide yem yiyemez hale gelir yem kusmalar artar sürekli ağzını açıp kapatır. en etkili ilaç tr de bulunması zor da olsa hollanda üretimi olan Randazol dur. İlacın 100gr ı 75tl+kargo ya geliyor bulunan arkadaşlardan tedarik ederseniz 3 günde kuş kendini toparlar tedaviye 1 hafta devam etmeniz gerekir 15gr kadar size yeterli gelir

Birazdan uludağ üniversitesi veterinerlik Fakültesine götürcem en iyi orası anlıyoMuş bursa da.suan durumu daha iyi gibi o şekilde kafasını pek sallamiyor gibi fakat dışkısi sulu ishal sanırım.
Çok teşekkürler yardımlarınız için dediğiniz ilacı umarım bulabilirim

Birazdan uludağ üniversitesi veterinerlik Fakültesine götürcem en iyi orası anlıyoMuş bursa da.suan durumu daha iyi gibi o şekilde kafasını pek sallamiyor gibi fakat dışkısi sulu ishal sanırım.
Çok teşekkürler yardımlarınız için dediğiniz ilacı umarım bulabilirim
Ben kuşumu aynı hastaliktan kaybettim. Birkac gun iyi gibi olur sizi yanıltmasın diskisi düzelir gibi bile olabilir ama yine de hep halsiz ve kabarık durur. ama 2.ye şiddetli kusarsa ağırlaşmış demektir. Lütfen acil tedavi ettirin cok gecmiş olsun

Bugün fakülte de yaklaşık 2 3 saat incelediler dışkısindan tahlil yaptılar normal dediler.ordayken de oldukça hareketliydi.tekrar olursa olduğu an getirin ağzından çıkardığı maddeyi de mutlaka getirin inceleyelim dediler.herhangi bi ilac yüklemesi yapmayalım şimdilik dediler.suanda da durumu iyi duruyo ishalide duzeldi gibi umarım bizi yaniltmiyodur.her ihtimale karşı randazol dan bulmaya caliscam tekrarlarsa kullanmayı düşünüyorum.umarım tekrarlamaz.

benim profildeki kuşuda kurumadan kaybettik aynı buşekilde kusmuştu hatta öldüğü gün kafesin üzerine namazla sermiştim hertarafı yem yapmış bütün yediğini kusmuştu tam 3 ay tedavi etmeye çalıştım kurtaramadım sen veternere götürmekle iyi yapmisın kursak mantarı diye mantar ilacı vermiştim hiç bişey fayda etmedi inş seninki düzelir

Bugün fakülte de yaklaşık 2 3 saat incelediler dışkısindan tahlil yaptılar normal dediler.ordayken de oldukça hareketliydi.tekrar olursa olduğu an getirin ağzından çıkardığı maddeyi de mutlaka getirin inceleyelim dediler.herhangi bi ilac yüklemesi yapmayalım şimdilik dediler.suanda da durumu iyi duruyo ishalide duzeldi gibi umarım bizi yaniltmiyodur.her ihtimale karşı randazol dan bulmaya caliscam tekrarlarsa kullanmayı düşünüyorum.umarım tekrarlamaz.
kursak mantarı kuşun boğazında oluşan bir belirtidir aynı biz insanlarda bademciklerin şişmesi boğazların balgam toplaması gibi düşünün o yüzden dışkı tahlilinde kolay kolay çıkmaz extra dan bakteriyel birşey yoksa. eylül hanımında söyledi gibi özellikle yaz aylarında muhabbet kuşların %30unda bu rahatsızlık görülür bahsettiğim ürün hastalık dışında aşırı nemli ve sıcak geçen haziran-temmuz-ağustos aylarında kullanılması koruyucu olarak etkilidir. İnşallah eski sağlığına ulaşır biran önce

Çok şükür suan oldukça iyi sağlığı,ishali de geçti eski haline döndü maşallah.umarım tekrar olmaz aynı sorun.yardimlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Geri