Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Suluğunu Eşi sanıyor

KelelendarAĞ

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 yasında olan muhabbet kuşumun yanına hiç eş almadım.Almayı da düşünmüyorum ama kuşum suluğunu eşi sanıyor suluğunu alınca bağırmaya başlıyor sağ sola zıplıyor kafesinden çıkarıyorum . suluğunu nereye götürürsem oraya gidiyor ve suluğuna yaklaşınca çok sert ısırıyor. Bu kuş bana çok alışkındı eline alınca ısırmıyordu ama artık ısırıyor. Lütfen yardım edin .

Eşi olmadığı için sulukla arasında bir bağ kurmuş. Bu başka bir şey de olabilirdi. Mesela bir oyuncak, salıncak veya sahibi de olabilirdi. Ama eş almamakla ve eş almayı hiç düşünmemekle, hayvana çok büyük haksızlık yapıyorsunuz.

Eşi olmadığı için sulukla arasında bir bağ kurmuş. Bu başka bir şey de olabilirdi. Mesela bir oyuncak, salıncak veya sahibi de olabilirdi. Ama eş almamakla ve eş almayı hiç düşünmemekle, hayvana çok büyük haksızlık yapıyorsunuz.
Eş almayı şuan düşünmüyorum yani bana rahat alışsın diye ama tam alışmıştı ki suluğuna böyle bir yakınlık oluştu nasıl ondan uzaklaştırıp bana yakın olmasını sağlarım

Daha fazla ilgilenmekten ve suluğunu değiştirmekten başka pek çare görünmüyor. Farklı şekil ve renkteki bir suluk alabilirsiniz.

Geri