Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yanından gidince bağırıyor.

SadeceHasan

Meraklı Üye
Bize çok bağlı bir kuş olduğundan eskiden sadece ben gidince yanından bağırıyordu şimdi babam hariç kardeşime ve annemde yanından gidince bağırıyor.Hep onunla ilgilenmesini istiyor ve sabahları özellikle kulağımı kanatıyor bağıra bağıra.Yeteri kadar ilgilendiğimi düşünüyorum bende derslerime çalışmam lazım hep onun yanında kalamıyorum.Nasıl önleyeceğiz o bağırırken gitmeyin diyor sanki.İçim parçalanıyor.

Sizi eşi gibi görüyor tek olduğu için sanırım yanına kuş alırsanız o kuşla ilgileneceği için size o kadar bağlı olmaz ama zamanla size karşı daha vahşi olur

eşlik bir durum yok kuşlar sahiplerini benimser 10 senede geçse bu durum böyle devam eder.Bunun bi çözümü yok malesef.10 saatte ilgilenseniz 11 saat yanından gidince yine bagırmaya devam eder.Dedigim gibi çözümü yok

eşlik bir durum yok kuşlar sahiplerini benimser 10 senede geçse bu durum böyle devam eder.Bunun bi çözümü yok malesef.10 saatte ilgilenseniz 11 saat yanından gidince yine bagırmaya devam eder.Dedigim gibi çözümü yok
Doğru ama bazı kuşlar o derece bağlanıyor ki eşi sanarsın insanı bu kadar bağlılığı biraz azaltmanın yolu da yanına eş almak bence o zaman eşine ilgi gösterir ve biraz daha az bağlı olur size

Doğru ama bazı kuşlar o derece bağlanıyor ki eşi sanarsın insanı bu kadar bağlılığı biraz azaltmanın yolu da yanına eş almak bence o zaman eşine ilgi gösterir ve biraz daha az bağlı olur size

eşi olarak gören kuşlar sahibine ya yem kusarlar ya da sahipleriyle çiftleşmeye çalışırlar.Mesela benim papağanım eşi olmadıgı için her elime gelişte kur yapıp çiftleşmeye çalışır.Ama arkadaşın durumu bundan farklı.Aradan 10 senede geçse sahibi kuşun yanından ayrıldıgı gibi kuş anlık psikolojiyle bagırmaya başlar bu durum değişmez

Geri