Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yaşlı gibi duruyor?

baloncuk

Meraklı Üye
Gençler merhaba. Benim tospiğin yüz tüyleri neden böyle sağlıksız mı yüzündeki tüy yapısı?? Bir aydır da tüyde neredeyse

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210522_162004_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210522_162004_com.android.gallery3d.jpg
    807.8 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20210522_161959_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210522_161959_com.android.gallery3d.jpg
    665 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_20210522_161951_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210522_161951_com.android.gallery3d.jpg
    705.4 KB · Görüntüleme: 70
Sizin bakış açınız öyle sanırım :D
Ya kusura bakmayın anlatamadım yazarken Türkçeyi sonradan öğrendim ben. Hani böyle yüzünde sağlıksız bir tüy yapısı varmış gibi geliyor o yüzden yaşlı gibi duruyor tam olarak uygun kelimeyi yerleştiremeyebiliyorum bazen anlatırken

Tüyde olduğu için olabilir anormal bi durum görmedim ben b vitamini takviyesi yapabilirsiniz

Kuşlar tüy döneminde çok bitkin ve tüyleri seyreldiği için yaşlı veya hasta gibi görünebilirler o tüy kapsülleri çıkıp patlayınca görün siz onu :)

Çok normal siz benimkini görün 🤣 tüyde olmasa bile dede gibi sakallarını okşatıyor kafasını kabartıp parmağımı kemiriyor 🤣

kaç aylık acaba yaşını doldurdumu bendede albino varda ondan sordum

Tüy dökme döneminde olan kuşlar için B vitamini çok önemli oluyor. Röhnfried'in ürünleri çok iyi. Bende nerdeyse her marka vitamin var ama aminosol hariç diğerlerini zor içiyorlar. Aminosol'ü su ile seyreltip şırıngaya çekiyorum. Kafese yaklaştırınca gelip biberon gibi içiyorlar, tadı çok güzel geliyor sanırım. Aminosol özellikle B vitamini bakımından zengin ama röhnfried kadar iyi değil. Benim kuşlarımda tüy dökerken yüzlerinde tüyler biraz yaşlı gibi gözüküyor ama yeni tüyler çıkınca öyle olmuyor.

Tüy dökme döneminde olan kuşlar için B vitamini çok önemli oluyor. Röhnfried'in ürünleri çok iyi. Bende nerdeyse her marka vitamin var ama aminosol hariç diğerlerini zor içiyorlar. Aminosol'ü su ile seyreltip şırıngaya çekiyorum. Kafese yaklaştırınca gelip biberon gibi içiyorlar, tadı çok güzel geliyor sanırım. Aminosol özellikle B vitamini bakımından zengin ama röhnfried kadar iyi değil. Benim kuşlarımda tüy dökerken yüzlerinde tüyler biraz yaşlı gibi gözüküyor ama yeni tüyler çıkınca öyle olmuyor.
Röhnfried vardı bitti yeniden sipariş vereyim. Çok şımarıklar ya herşeyin iyisi olacak 🤣🤣

Geri