Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yem Kıramıyor

Can Kocaman

Yeni Üye
Arkadaşlar, abilerim, ablalarım merhaba. Durumum biraz acil.

Yaklaşık 1 ay önce yumurtadan çıkan muhabbet kuşuma annesi artık bakmıyor. (son 2 gündür). Diğer 2 kardeşi yem kırabilirken bu kıramıyor. Bütün gün annesine gidip yalvarsa da annesi sadece saldırıyor. Ben de kafesi ayırdım. Yeni doğanlar ayrı kafeste. Ama dediğim gibi, bir tanesi sürekli aç. Kafesin en alt köşesine geçip mıyışıyor. Uyuyor sürekli. Çok halsiz. Bazen öyle bir duruyor ki öldü sanıyıroum. Şırıngayla yumuşatılmış bisküvi yedirmeye çalışıyorum yemiyor. Ne yapmam lazım? Kafeste kabuksuz yem vs var ama yemiyor.

Baba da bakmiyor mu? kardeslerin bulundugu kafese babayi koyup gozlemleyebilirsiniz?

Hazır elle besleme mamaları var onlardan temin edip kolaylıkla hazırlayabilir ve yavruyu yem kırana kadar bu şekilde besleyebilirsiniz.

Öncelikle baba veya başka bakabilecek kuş/kuşlar var ise onların yanına koyup izleyin, bakin besliyorlar mı?
Sakın evde hazırlayacağınız mamalardan vermeyin, en kısa zamanda elle besleme maması temin edin, temin edinceye kadar toz formdaki bebek mamalarından (devam sütü) uygun kıvamda hazırlayıp şırınga ile besleyin.

yavru kuşu abileri bile besliyor, buna şahit oldum.

yem kırana kadAR KENDİNİZ YEDİRTMEYE ÇALIŞIN ŞINGAYLA

Geri