Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yem yemeye çalışınca kasılıyor

Yağmur Akıncı

Yeni Üye
Merhabalar,
İki gün önce muhabbet kuşum 6_7 kere açık kahve ishal yaptı. Suyuna vitaform koydum.
Dışkısı düzeldi fakat sürekli gözleri kapalı. Nefesi de biraz sesli. Ama en garibi de yem yemek istiyor, hali yok, yine de iki üç tane yiyince kusmaya çalışır gibi çırpınıyor, nefes alamıyor gibi kafasını sağa sola atıyor.
Ayakları soğuktu, kafesini sıcak kaloriferin yanına koydum. Kafesi sürekli temizliyorum suyunu tazeliyor ilaç koyuyorum. En sevdiği yemeklere bile bakmıyor.
Bir öneriniz varsa yazın lütfen.

Geçmiş olsun. Anlattıklarına göre kuşun şu an hiç iyi durumda değil. O kadar halsiz kalmış ki kıpırdamaya mecali yok. Varsa elle besleme maması ılık suyla karıştırıp çay kaşığınla vermeye çalış. Yemiyorsa besleme şırıngası tedarik edip kursağına basabilirsin. Bunla ilgili pek çok video var. çok zor bir iş değil.
Hastalığını bilemediğimiz için şunu yap bunu yap diyemiyorum. Muhtemelen cereyanda kalmıştır.

Kuş çok kötü durumda anlattıklarınıza göre. ilk iş Ağzına iki damla sirke damlatın. ve dışkı paylaşın.

Şu anda dışkısı böyle. Ağızdan besleme yaptık, ama bir şey kursağına girer girmez çırpınıyor sanki boğulur gibi. Bir de nefes alırken ses çıkarıyor.

Ekli dosyalar

• 15010546330281109539876.jpg
    15010546330281109539876.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 15
Geri