petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Yemini Döküyor

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Hüseyin Sorucu tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Sorucu

Muhabbet Kuşum Yemliğine Girip Hepsini Döküyor
    Merhaba arkadaşlar 3 gün önce muhabbet kuşumu aldım yaklaşık 7-8 aylık ve yemliğindeki yemleri etrafa saçıyor. Arada yediğini görüyorum ama genelde hep etrafa saçıyor. Çok tatlı da bir şey üzülüyorum aç kalır diye ne yapmalıyım neler öneriyorsunuz ?

2. Yusuf Akyüz

Akıllı yemlik alın. Benim kuşum da yemi yerken yarısından fazlasını döküyordu. Akıllı yemlik aldım sorun kalmadı.

3. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Eğer kasıtlı olarak döküyorsa bir şeyden rahatsız olmuştur. Ben kuşumu hiç kafese alıştırmadım odayı havalandırmak için kafese koyduğumda kafasıyla yemleri döküyor çıkarmam için. Sizinkide daha yeni olduğundan yapıyo olabilir tepkisini belli etmek için.

4. Hüseyin Sorucu

teşekkürler bir de suyunu içmiyor gibi .. onu nasıl anlayabilirim çokta hareketli.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

evet mantıklı dediniz devamlı altındaki kağıtları yırtıyor karton koydum kartonu bile delmiş .. Tepki yapıyor..

5. Yusuf Akyüz

Zaten yeni ortama giren kuşlar 1-2 gün yem yemez, su içmez ya da sizden gizli yerler içerler. 7-8 aylık kuş hem evcilleştirmek hemde konuşturmak için biraz büyük. Suluğun seviyesini mürekkepli kalemle işaretlerseniz içip içmediğini anlarsınız. Eğer suyunu her gün değiştirirseniz(önerilen budur) anlamak çok zor olacaktır.

6. Hüseyin Sorucu

çok teşekkürler arkadaşlar ilginiz için

7. Yusuf Akyüz

Ne demek siteye hoşgeldiniz.:)

8. Hüseyin Sorucu

hoşbulduk gerçekten güzel bir sayfa

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Hoşgeldiniz.. su içmemesi çok normal, yem saçma konusunda benim kuşlarımdan biri de yemleri döküyor sürekli.. geldiği yerde akıllı yemlige alısmış olabilir kuşunuz..

10. sarpkale

sarpkale New Member

Beğenileri:
    0
    Benimki de döküyordu, aldım bir akıllı yemlik kurtuldum. :)

11. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Benimde sorunlu bir kuş var akıllı yemlik falanda fayda etmiyor yemleri ağzına alıp hepsini yere döküyor.

12. Hüseyin Sorucu

arkadaşlar akıllı yemlik aldım bende kurtuldum ohh :) teşekkürlerr gerçekten..

13. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    Abi ballı kraker al ordan yiyip yemediğini anlarsın. Bir de ben bak 4,5 ay oldu kuş bende daha 1 kere su içtiğini görmedim CEKU nun. İlk 1 hafta üzüldüm hep su içmiyo die kuşçuya gittim nasıl yaparız diye sen merak etme onlar gagalarını daldırıp çıkarıyo yetiyo ona çok su içmezler dedi rahatladım valla. Ama hala görmedim su içtiğini içimde ukte kaldı :D:D:D

Sayfayı Paylaş