Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum

• Konbuyu başlatan Mustafa35
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa35

Guest
Merhaba arkadaşlar kuşu alalı 3 gün oldu aldığımız pet shop 1aylık dedi çok korkak ve saldırgan ellediğimde ısırmaya çalışıyor elimize aldığımızda ısırıyor ve çok acıtıyor elimi kafese soktuğumda çok korkuyor sağa sola uçuyor kuş sesi duyduğunda kafesten çıkmak istiyor ötüyor kuşu geri verip uçamayan 10 15 günlük yavrumu alsam yoksa beklesemmi alışmasını ama alışmıcağa benziyor aldığımız günden beri aynı saldırgan sizce napayım?

foto koyarsanız uzman arkadaşlar yardım cı olur size. mustafa kardeşim.

Öncelikle belli bir topluluk içinden çekip aldıysan ilk gnler huzursuz olması çok normal
benim kuşum da 5-6 günlük ilk 2-3 gün hiç konuşmadı bile sadece kuş sesi duyunca çıldırdı

Benim şansım kuşum başından beri hep kendini sevdirdi ama ele gelmiyordu.
Kafesin içinde elini ondan uzak bi yerde hergün belli zamanlarda parmağını kafaya yaklaşmayacak şekilde beklet uzak dursun elin bekle kendi kendine oyalansın senin zarar vermeyeceğini anladıında gene yavaşça yaklaşıp okşamaya çalış güzel sözlerle rahatlat

Ayrıca elle beslemek de çok iyi bir yöntem 2-3 gün suyu yemi elle uzat zorlamadan gene yer elbet
..komik ama bebek gibiler gurur yapıyorlar ...sabır sadece

Arkadaşım 1. 10-15 günlük bir kuş alamazsın çünkü yuvada annesi besler ve daha yeni tüyleniyorlar, 2. Aldığın kuş anlattığın kadarıyla 30 günlük değil daha büyüktür. En iyisi resim yükle öyle yorum yapalım.

Daha büyük ve bence eş istiyor olabilir.

Ben aldığımda benim fıstık annesinden ayrılalı 15 gün oldu demişti kuşçu geldiği zaman aynı şekilde çok hırçındı ve çok korkuyordu sürekli klimanın tepesinde kaldı bir haftadan fazla daha sonra sürekli olarak ilgilenip kafesin yanında onunla konuşmaya başladım sabırlı bir şekilde yanımdan ayırmadım hiç ve ele gelmeye başladı zamanla şimdi kovsan bile gitmiyor ağzına yapışık yaşıyor :)

Yanına bir dişi alcam ama bana hiç alışmaz diye korkuyorum

Tek başına alıştırmayı dene, eş alırsan çok zor.

Geri