Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum

Asdfghzxc

Yeni Üye
Benim dişi bir muhabbet kuşum var 2 yaşına giricek. Küçüklüğünden beri bende. Ama hâlâ bana güvenmediğini düşünüyorum. Elimi uzatıp ayağına değdirdiğimde elime geliyo ama uzaktan akıl edip gelmiyor. Örneğin yemek yediğimizde bizim yanımıza gelmiyor. Sadece biz yemek yerken o da ekmek vermemizi istiyor, vermezsek bağırıyo. Öpmemize izin veriyor, ısırmıyor. Normalde bir yerde durduğunda elimi uzatıp tutmaya çalıştığında kaçmıyor ama dokununca ısırıyor. Odada belirli yerleri var, onun dışında bir yere konmuyor. Masamın üzerine falan koymaya çalışırsam kaçıyor. Elimle yakalamaya falan da çalışmıyorum. Parmağıma alıp kafesine uzattığımda atlayıp kendisi giriyor. Diğer muhabbet kuşları gibi fazla hareketli değil. Konmak istemediği yere konmuyor. Dişi olmasından mı kaynaklı? Bayağı soğuk davranıyor. Sizce ne yapmalıyım?

2 yaşında bir dişi kuş sizin beklediğiniz herşeyi yapamaz.benim kuşumda ağzımdan bile meyve yerken parmağıma gelmiyor mesela.hiçbir kuş bütün beklentileri karşılayamaz onlarında bir yapısı var.geçmişte yapılan bazı ufak hatalardan dolayı kuşların davranışları oturuyor zamanla.ki parmağınıza gelen öpmenize izin veren bir dişi kuşa soğuk davranıyor demeyin bence.yıllarca uğraşıp 1 kere bile parmağına alamayanlar var :) kuş nasıl güvende hissediyorsa öyle davranır nerede huzurlu güvende hissediyorsa odada oraya gider konar.unutmayın :) sağlıklı olsun yeter.

Geri