Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda kepek sorunu . . .

Yusuf88

Yeni Üye
Selamın Aleyküm arkadaşlar. 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Üniversiteye başladım 2 ay önce . İlk gelişimde kuşumda bir sıkıntı yoktu. Gayet sağlıklı görünüyordu ve neşeliydi. İkinci gelişimde yani bugün kuşumun kanatlarının üstünde kendini kaşırken kepek gibi şeylerin döküldüğünü gördüm. Neşesi yerinde ve gayet hareketli ama kendini çok kaşıyor. Bir de şey, hafif tüyleri biraz dökülmüş . Sizce yıkamalı mıyım yoksa yarın aldığım pet shopa mı götüreyim ki muhtemelen ya sprey verecekler ya damla ondan dolayı sizlerden yardımınızı almak istedim. Ona çok bağlıyım birşey olmasını istemyorum yardımlarınızı ve değerli yorumlarınızı bekliyorum . [LÜTFEN BİLGİSİ OLMAYAN YORUM YAZMASIN LÜTFEN ! ]

Son düzenleme:
Kaşınması normal,o beyaz dökülen şeyler derileri,insanlarda nasıl kepek varsa onlardada deri döküntüsü var.Vitamin kullanın.

İçin rahat olsun bi sorun teşkil etmez.

Son düzenleme:
Kaşınması normal,o beyaz dökülen şeyler derileri,insanlarda nasıl kepek varsa onlardada deri döküntüsü var.Vitamin kullanın.

İçin rahat olsun bi sorun teşkil etmez.

Yorumun için çok teşekkür ederim can ağabey. Yani onu yıkayabilir miyim ? ve evet yıka dersen yıkarken her hangi köpük çıkaran bir şampuan yahut hassas sabun kullanayım mı yoksa direk normal su ile mi yıkayayım ? [Bu dediklerimi evet yıka dersen yapıcam ]

Yorumun için çok teşekkür ederim can ağabey. Yani onu yıkayabilir miyim ? ve evet yıka dersen yıkarken her hangi köpük çıkaran bir şampuan yahut hassas sabun kullanayım mı yoksa direk normal su ile mi yıkayayım ? [Bu dediklerimi evet yıka dersen yapıcam ]

Asla kuşuna şanpuanla yıkama :) Banyoluk alabilirsin içine sevdiğie bi oyuncak yada yeşillık koyarak ve ortam ısısı iyi olsun Benim kuşum musluk altında yıkanıyor.
sakın eline alıp yıkama kuşu ele almak tehlike demek bunu unutma.

Asla kuşuna şanpuanla yıkama :) Banyoluk alabilirsin içine sevdiğie bi oyuncak yada yeşillık koyarak ve ortam ısısı iyi olsun Benim kuşum musluk altında yıkanıyor.
sakın eline alıp yıkama kuşu ele almak tehlike demek bunu unutma.

Eyvallah Üstad Allah razı olsun senden

Son düzenleme:
sendende allah razı olsun aklına bi soru takılırsa konu açabilirsin. Ek olarak imzamdakı konularıı incele.

Üstad tavsiye ettiğin vitamin ve hastalık ilaçlarına baktımda bende şunlar var. Vitamin için Avisol , Hastalık için (Bağırsak antibakteriyeli yazıyor) Avidiare var . bunlar hakkında yorumun nedir

Üstad tavsiye ettiğin vitamin ve hastalık ilaçlarına baktımda bende şunlar var. Vitamin için Avisol , Hastalık için (Bağırsak antibakteriyeli yazıyor) Avidiare var . bunlar hakkında yorumun nedir

AVİSOL oral süspansiyon (BİYOTEKNİK)

Linkdeki vitaminler forum mod'larından levent acar'ın sitesidir istersen ona sor ama şu üsteki linkde yazıyor ayrıntılı bi incele

Az bir sirkeyi ılık suya karıştır. Eğer ortam sıcak kuşu üşütmem diyorsan kuşu eline al. Elinle kanatlarının altını ayaklarını göbeğini sırtını boynunu bu suyla ıslat. Kuşum üşür diyorsan pamuğu bu suya batır ve dediğim yerleri sil.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

banyoluk veririken yada banyo yaptırılmak istenıldiğnde oda sıcaklıgı önemlidir.kepek gibi dökülmeler varsa kusunuzun tuyde olduguna yada tuye girecegıne işarettir.tuydeki kuşlara biotin takviyesi öneririrm

Geri