Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumlarım için Yardım

• Konbuyu başlatan condrol
  • Başlangıç tarihi
C

condrol

Guest
Öncelikle Merhabalar bundan 3 -4 ay öncesine kadar, kuşları hiç sevmezdim ta ki sokakta bir muhabbet kuşunu kedinin önünde görene kadar. üstümdekini hemen üstüne atıp eve götürdüm. aslında benden kaçıyordu bir kafes aldım. ilk başta niyetim satmaktı. ancak kafesten çıkardığımda birden elime geldi. ona karşı söylediğim sözleri söyleme başladı. ben gerçekten sevdim tabi bu durumu.

eve 2 ay kadar oldu kuşumun yaşını öğrendim 1,5 yaşında kadarmış bir eş aldım yanına ilk eşini çok sevdi. ancak eşi sürekli ona vurmaya başladı sanki nefret eder gibi
teyzem kuşumu çok seviyor. dişiyi götür dedi başka bir dişiyi aldım. ilk başta kuşçu bununla eş tutmaz eskisini unatamaz desede aldım. bizim yeni gelen kuşa sürekli vurmaya başladı. yem yedirmiyordu. bende dışarı çıkartıordum ballı yemle elimle besliyordum. dişi tam kızışmış halde...

daha sonra bir baktım kuşlar birbirlerine alıştı gerçekten sevdiği anlaşılıyor. bizimki ona yem veriyor tüylerini kaşıyordu dişi kuşta onun gerçekten birbirlerini seviyorlar.

benim kuşum normalde elimden inip kafese gitmez. akşama sokabiliyoruz anca ışık olmayınca. ama bu kuş geldi geleli elime geliyor ancak geri ıuçuyor onun yanına dışarda ona yem veriyor onunla ilgileniyor ben dişiyi sokmak için yaklaşınca beni yaklaştırmıyor bile.
bu benim hoşuna gidiyorda...
ancak kafes büyüttük ve salondalardı sesli ortamda olmaz diyip benim odamın en üst tarafına koydum. sadece yem için kafesi açıyorum artık.

ancak sorunum şu ki ;

kuşlarım 2 aydır hemen hemen birlikte ancak yuvalığın yanına bile girmiyorlar ara sıra bakıyorum tünek yuvalığın içine kaçmış yada aşağı düşmüş.
acaba ben okuldayken kimse yokken giriyor olabilirlermi ancak kuşlar asla oraya gitmiyorlar.

kuşçu 15 mayısa kadar çiftleşmezlerse dişiy igetir dedi. ancak bildiğime göre bu ayırma işinin intahara kadar yolu varmış.

dişiyle erkeğin yuvalığa girmesini nasıl sağlayabilirim ?

belkide haklısınız. ancak şu aralar yuvalığın yanındalar. yani girmiyolarlar ama dişi tüneğin orda duruyor erkekse yuvalığın takılı olduğu demirin orda dişiyi öpüyor. ancak girme söz konusu değil.

Geri