Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumü degistirmeli miyim?

StayAway

Meraklı Üye
1 ay önce bir kuş aldım petshopcu dan rengi falan çok güzel kuş çok hareketli sabahları fazla olmasada ötüyor diğer zamanlar arada bağırıyor ama 1 ay boyunca kafesde elime bile gelmiyor konacak yeri olmayınca mecbur konuyor oda hemen tünege atlıyor yavru kuşa göre uçması çok ama o kadar şey yapmama rağmen alışmadı bana kafesi açıp salıyorum en yüksek yere çıkıyor sabit orda kalıyor ötüyor ve kaşınıyor kolay kolay oradan ayrılmıyor bende Kuşçu bir abiye bunu verip 1 aylık yeni yeme düşmüş bir kuş almayı düşünüyorum kuş ile olan derdim bu tavsiyeleriniz nelerdir ? Dediğim gibi kuş çok hareketli sap gibi durmuyor ama banada ne yaptıysam alışmadı

Muhtemelen bir şeyleri yanlış yaptınız. Bu saatten sonra size alışması da, yaptığınız yanlışlardan dolayı uzun zaman alacaktır. Bu yüzden tavsiyem kuşu değiştirmeniz ve kafes içinde değil, ilk günden itibaren kafes dışında ilgilenmeniz. Yavru ya da yetişkin hiç farketmez, bana gelen bütün kuşları ilk günden itibaren mümkün mertebe kafes dışında tutarak insanlara alıştırdım. Küçük oğlumun arada çok fevri hareketlerine rağmen hiç sorun yaşamadım.

Geri