Karadeniz Pet

Muhabbet kusumu diger besinlere nasil alistirabilirim?

fryfry18

Yeni Üye
Selamun aleykum herkese hayirli gunler.

Muhabbet kusumu nasil diger yiyeceklere.alistirabilirim? Ornegin dun kivircik vermistim kvircigi guzelce yikadiktan sonra kurulayip vermistim kivircikta sknti yok yiyo. gecrn havuc koymustum hic dokunmadi. Diger besinlerden yemesi icin neler yapabilirim? En cok sevdikleri yiyeceklrt nelerdir? Yemlige koysam sonra ustune yemlernden koysam alisirmi acaba?

Forumda bir sürü mama tarifi var deneyebilirsiniz.

E2281TK cihazımdan gönderildi

Havucu sade verme suyunu sikip mamaya katarak vermeni öneririm diger yiyeceklere alışma konusuna gelince yemese bile koy sürekli sen alışırlar

soyle soylym yumurta mamasi yaptim yemedi kum aldim onada dokunmadi. Bende sebze falan veriyim vitamnsz kalmasin diye. Zaten yuksege ucamiyodu anladim vitaminsiz oldugunu. Simdi duzeldi cok hareketli ama ssdece kivircik yiyor. Suyuna elma sirkeside koyuyorum ancak diger sebzelere alismadi malesef acaba yemligine koyup uzeronede yem koysam yer mi

Yumurta mamasını koyunca üzerine yem serpiştir sadece mama dursun kafeste 5-6 saat sonra cikar tekrar yem tak kuş alışana kadar her gün yap. Alistiktan sonra sen mamayi koyar koymaz gelirler. Kuşunuz evcilse siz bir sey yerken gelir ozaman da sizde mama yermiş gibi yapın :D öylede alışır. Ben bu iki yolla alıştırdım. Diğer yiyecekleride elinizde yedirerek alıştırabilirsiniz elma,maydonoz gibi.

Son düzenleme:
Denicem hepsini tesekkurler yorumlar icin. En cok severek yedikleri nedir? Meybe sebze olarsk neleri verirsem hosuna gider birde kumundanda hic yemiyor yemle karistirip vermek dogru olurmu kumu alismasi icin. Geldiginden beri hic dokunmuyo kuma.

Son düzenleme:
Havucu ince rendele.benimki dariyi yemiyodu simdi dari canavari oldu

Denicem hepsini tesekkurler yorumlar icin. En cok severek yedikleri nedir? Meybe sebze olarsk neleri verirsem hosuna gider birde kumundanda hic yemiyor yemle karistirip vermek dogru olurmu kumu alismasi icin. Geldiginden beri hic dokunmuyo kuma.
Benimkiler elma marul maydonoz görünce saldırıyor. Ama fazla vermemekte fayda var.
Kumada elbet alışır kafeste ayrı bir yemlikte sürekli bulunsun

Son düzenleme:
Kumu yemle birlikte verdim hep hiç sıkıntı yapmadı onu ama bende yeşillik yediremiyorum. Köprü ortasında kalmış keçiler gibi inatlaşıyoruz ya bakalım. Havuç maması da yediremedim. Suyunu verdim içti.Aceba havuç taneleri iri mi geliyor dedim havucu hafif pişirip püre yaptım. Öyle denedim yine olmadı.Yumurtayı da ayrı verirsem yiyor azıcık. Bir şeyi yanında önden ben yeyince işe yarıyor. Elmaya bayılıyor parça pinçik edip her tarafı batırıyor yemekten çok oynuyor gibi :D neyse vazgeçmek yok cins cins mama karışımı yapıp yedireceğim eninde sonunda

Kumu yemle birlikte verdim hep hiç sıkıntı yapmadı onu ama bende yeşillik yediremiyorum. Köprü ortasında kalmış keçiler gibi inatlaşıyoruz ya bakalım. Havuç maması da yediremedim. Suyunu verdim içti.Aceba havuç taneleri iri mi geliyor dedim havucu hafif pişirip püre yaptım. Öyle denedim yine olmadı.Yumurtayı da ayrı verirsem yiyor azıcık. Bir şeyi yanında önden ben yeyince işe yarıyor. Elmaya bayılıyor parça pinçik edip her tarafı batırıyor yemekten çok oynuyor gibi :D neyse vazgeçmek yok cins cins mama karışımı yapıp yedireceğim eninde sonunda

Bende oyle ypym yemle kumu karistiriym :)

Havucu kafesin teline takın kendisi merak edip kemirsin. Elma, ayva, muz, maydonoz sapı veriyorum ben.

Kumu ihtiyaçları olduğunda yeterli miktarda alacaktır. Fazla kum tüketimi başka sıkıntılara neden olabilir.

Kumu ihtiyaçları olduğunda yeterli miktarda alacaktır. Fazla kum tüketimi başka sıkıntılara neden olabilir.

Malesef hic yemiyor. Biraz yese faydali olur diye dusunuyorum. Sagdaku yemlikte normal yem soldakinde kumu var. Kuma hic bakmiyor bile oraya gittigini gormedim. Kumunun birazini yemine ekleyip diger yemligede yesillik sebze dusunuyorum.

Malesef hic yemiyor. Biraz yese faydali olur diye dusunuyorum. Sagdaku yemlikte normal yem soldakinde kumu var. Kuma hic bakmiyor bile oraya gittigini gormedim. Kumunun birazini yemine ekleyip diger yemligede yesillik sebze dusunuyorum.

Kum yem gibi devamlı yedikleri birşey değildir. Bir iki tane bile alsa uzun bir süre ihtiyacını karşılayabilir. Ayrıca kuşlarına hiç kum vermeden üretim yapanlar var.

Geri