petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kusumu diger besinlere nasil alistirabilirim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fryfry18 tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    Selamun aleykum herkese hayirli gunler.

Muhabbet kusumu nasil diger yiyeceklere.alistirabilirim? Ornegin dun kivircik vermistim kvircigi guzelce yikadiktan sonra kurulayip vermistim kivircikta sknti yok yiyo. gecrn havuc koymustum hic dokunmadi. Diger besinlerden yemesi icin neler yapabilirim? En cok sevdikleri yiyeceklrt nelerdir? Yemlige koysam sonra ustune yemlernden koysam alisirmi acaba?

2. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Forumda bir sürü mama tarifi var deneyebilirsiniz.

E2281TK cihazımdan gönderildi

3. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Havucu sade verme suyunu sikip mamaya katarak vermeni öneririm diger yiyeceklere alışma konusuna gelince yemese bile koy sürekli sen alışırlar

4. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    soyle soylym yumurta mamasi yaptim yemedi kum aldim onada dokunmadi. Bende sebze falan veriyim vitamnsz kalmasin diye. Zaten yuksege ucamiyodu anladim vitaminsiz oldugunu. Simdi duzeldi cok hareketli ama ssdece kivircik yiyor. Suyuna elma sirkeside koyuyorum ancak diger sebzelere alismadi malesef acaba yemligine koyup uzeronede yem koysam yer mi

5. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta mamasını koyunca üzerine yem serpiştir sadece mama dursun kafeste 5-6 saat sonra cikar tekrar yem tak kuş alışana kadar her gün yap. Alistiktan sonra sen mamayi koyar koymaz gelirler. Kuşunuz evcilse siz bir sey yerken gelir ozaman da sizde mama yermiş gibi yapın :D öylede alışır. Ben bu iki yolla alıştırdım. Diğer yiyecekleride elinizde yedirerek alıştırabilirsiniz elma,maydonoz gibi.

#5 Emir KECECI, 19 Nisan 2015
    Son düzenleme: 19 Nisan 2015
  6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  7. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    Denicem hepsini tesekkurler yorumlar icin. En cok severek yedikleri nedir? Meybe sebze olarsk neleri verirsem hosuna gider birde kumundanda hic yemiyor yemle karistirip vermek dogru olurmu kumu alismasi icin. Geldiginden beri hic dokunmuyo kuma.

#7 fryfry18, 19 Nisan 2015
  8. gokhan34

gokhan34 New Member

Beğenileri:
    0
    Havucu ince rendele.benimki dariyi yemiyodu simdi dari canavari oldu

9. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Benimkiler elma marul maydonoz görünce saldırıyor. Ama fazla vermemekte fayda var.
    Kumada elbet alışır kafeste ayrı bir yemlikte sürekli bulunsun

#9 Emir KECECI, 19 Nisan 2015
  10. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuma hic dokunmuyor cok zaman oldu. Ayri yemliktr zaten surekli tazelioyorum ama yinede yemiyor kumu :)

11. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kumu yemle birlikte verdim hep hiç sıkıntı yapmadı onu ama bende yeşillik yediremiyorum. Köprü ortasında kalmış keçiler gibi inatlaşıyoruz ya bakalım. Havuç maması da yediremedim. Suyunu verdim içti.Aceba havuç taneleri iri mi geliyor dedim havucu hafif pişirip püre yaptım. Öyle denedim yine olmadı.Yumurtayı da ayrı verirsem yiyor azıcık. Bir şeyi yanında önden ben yeyince işe yarıyor. Elmaya bayılıyor parça pinçik edip her tarafı batırıyor yemekten çok oynuyor gibi :D neyse vazgeçmek yok cins cins mama karışımı yapıp yedireceğim eninde sonunda

12. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0

Bende oyle ypym yemle kumu karistiriym :)

13. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Havucu kafesin teline takın kendisi merak edip kemirsin. Elma, ayva, muz, maydonoz sapı veriyorum ben.

14. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    Oyle yaptim ama dokunmadi havuca malesef :) birazdaha merak edip kemirmesi lazim :)

15. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kumu ihtiyaçları olduğunda yeterli miktarda alacaktır. Fazla kum tüketimi başka sıkıntılara neden olabilir.

16. fryfry18

fryfry18 New Member

Beğenileri:
    0
    Malesef hic yemiyor. Biraz yese faydali olur diye dusunuyorum. Sagdaku yemlikte normal yem soldakinde kumu var. Kuma hic bakmiyor bile oraya gittigini gormedim. Kumunun birazini yemine ekleyip diger yemligede yesillik sebze dusunuyorum.

17. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kum yem gibi devamlı yedikleri birşey değildir. Bir iki tane bile alsa uzun bir süre ihtiyacını karşılayabilir. Ayrıca kuşlarına hiç kum vermeden üretim yapanlar var.

Sayfayı Paylaş