Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu evcilleştiremiyorum

Sorum var

Yeni Üye
Merhaba benim muhabbet kuşum var 6 aylık 3 haftalıkken almıştık kafesin içindeyken elimize geliyor fakat dışarıya saldığımızda bizden kaçıyor nasıl kendimize nasıl alıştırabiliriz

KAfesin kapısı bence sürekli açık olsun, oyuncakları varsa sadece sizinle oynasın. Kafesine koymak için zorla yakalamayın hele ışığı kpatıp karanlıkta hiç yakalamayın. Akabininde ona zarar vermeyeceğinizi ona hissettirin. Birçok konu ve fikir vardır, ancak bu konuya da bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mesele-sevgi-sakuram.62746/

Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

KAfesin kapısı bence sürekli açık olsun, oyuncakları varsa sadece sizinle oynasın. Kafesine koymak için zorla yakalamayın hele ışığı kpatıp karanlıkta hiç yakalamayın. Akabininde ona zarar vermeyeceğinizi ona hissettirin. Birçok konu ve fikir vardır, ancak bu konuya da bakabilirsiniz:

Kapısı sürekli açık kendisi acıktığında girdiği için zaten hiç öyle zorla yakalamaya çalışmadık aldığımızdan beri teşekkür ederim gönderdiğiniz konuya bakıcam

Kardesim parmagini kafesten sokarak asagi yukari yap ve onunla muhabbet et ayrica elinde yem ver ben boyle alistirdim hatta youtubedeki cafer sahibi bile oyle egitigini soyledi

Benim kuşum 1.5 ay oldu ve maalesef hala kafesine girmiyor kafesini seviyor çıkmak istediğinde çıkıyor bazen kapısı açık olmasına rağmen içerde 2 saat oynuyor ama çıkmıyor, çıkarsada girmek bilmiyor maalesef bıraksam bütün geceyi saatin üstünde geçirir aç, tok hep orada takılıyor hatta geçen gün kafesin üstünde kraker vardı indi oradan kendine bir parça kopardı 10, 15 tohum olan aldı onu saatin üstüne götürdü :) bizde mecburen ışığı kapatıp yakalayıp koyuyoruz zaten hemen yiyip içmeye başlıyor. Çözümünüz nedir bunu yapmazsak nasıl sokabiliriz kafese? Tünek uzattım ona da gelmedi.

Benim kuşum 1.5 ay oldu ve maalesef hala kafesine girmiyor kafesini seviyor çıkmak istediğinde çıkıyor bazen kapısı açık olmasına rağmen içerde 2 saat oynuyor ama çıkmıyor, çıkarsada girmek bilmiyor maalesef bıraksam bütün geceyi saatin üstünde geçirir aç, tok hep orada takılıyor hatta geçen gün kafesin üstünde kraker vardı indi oradan kendine bir parça kopardı 10, 15 tohum olan aldı onu saatin üstüne götürdü :) bizde mecburen ışığı kapatıp yakalayıp koyuyoruz zaten hemen yiyip içmeye başlıyor. Çözümünüz nedir bunu yapmazsak nasıl sokabiliriz kafese? Tünek uzattım ona da gelmedi.
Kardesim oncelikle belirteyimki egerki kusu elle yakalarsan egitemezsin kafese girmesi icin mesela balli kraker seviyorsa kafesin icine koy girdiginde kapiyi kapat veyahut mandal yardimiyla ekmek ve marul verebilirsin oyle kafesin icine girip kapiyi kapatirsin

Saati kaldırın, duvara bir salıncak asın. Elinizle alın ve oraya koyun kuşunuzu, alıştırın. Sonrasında istemediğiniz bir yere giderse "şşş" deyin, bir süre sonra öğrenecektir. Işığı kapatmayın, o kendisi girer. Sabahtan akşama kadar kapısı açık dursun. Sizin zorla koyacağınızı bildiği için acıksa da girmiyor. Güven vermemişsiniz.

bugün kendi kendine girdi ilk defa halat gibi olan tunegide tam kapinin önüne dışarı bağladım önün üstüne gelip girdi içeri de darı koymuştum onunda etkisi olabilir dari çok seviyor.

Geri