Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu nasıl alistiririm ?

can2727

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum elden korkuyor arasira ama akşamları fazla korkmuyor ama genede hafif bi korkuyor kafesindeki beyaz çubukta duruyor ve kafesin üstünde duruyor elimi yaklastinca kaçıyor cubuktayken napmam gerekiyor elime yem koyuyuyorum gelmiyor üzdü biraz :/

zno0N4.jpg

Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

Kus disi oldugu icin de egitimi zor olabilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kus disi egitimi zor olur ama egiten var egitebilirsin ama baya ugrasman lazm yerinizde olsam erkek yavru bi kusla degisirim egitmek istiyosaniz

Dişi eğitilmez diye bişi yok ki.Bence çalışmalara devam ederseniz kuş evcilleşir.Yalnız arkdaşın da dediği gibi kuş dişi,evet.

Dişi eğitilmez diye bişi yok ki.Bence çalışmalara devam ederseniz kuş evcilleşir.Yalnız arkdaşın da dediği gibi kuş dişi,evet.
Kardesim zaten bende bu kus egitilmez demedim egitimi erkege kiyasla zor olur dedim yanlis anlasilmasinda [emoji4] [emoji5]

Lutinolar çok ürkek olduğu için eğitimi zor oluyor dediler bana bende lutino alacaktım 25 günlük vazgeçtim

Geri