Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun 6 tane yumurtası var dolumu boşmu bakarmısınız [RESİMLİ]

ARAZ

Yeni Üye
Selamın Aleyküm.

Web sitenizi uzun zamandır takip etmekteyim. Lakin kayıt olmak dün nasip oldu.. 3 Saat forum sitesinde dolaştım bilgi edinmek için ve sonra cesaretlendim bi konu açtım Yaklaşık 12 tane kadar soru sordum Ve saolsunlar 2 tane abim cevapladı (Moderatör) Ve baya bilgi edindim bu hususta. Buseferki konumu fazla uzatmıcam bilgi edindim yeterince çünkü sadece kümesteki yumurtaları çıkardım size göstermek için. Sizce dolumu boşmu bana boş gibi geldi kaç günlük olduğunu bilmiyorum daha yumurtaların ama damarlanma felan göremedim sanki çatlak değil yani yeni olduğu içinmidir acaba ne zaman damarlanmalar meydana çıkar? Dediğim gibi kaç günlük olduğunu bilmiyorum.

Buyrun Resimlere Geçelim ...

(1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

Bide ben şimdi kümesin içinden dişiyi çıkartmaya çalıştım gerçi kafesi açınca kendisi anlıyor ona bakıcağımı veya rahatsız edilceğini hemen çıkıyor kümesin içinden ama bu sefer dişi olanı korumak için erkek kuşumda girdi içeri dişi çıkmak istiyor erkek olan bırakmıyor çıkmasını herneyse 2 sinide bi şekilde çıkarttım yumurtalara bakıp resmini çekmek için (Size Yollamak İçin) Sonra kafesini temizledim ve aynı şekil güzelcene dizdim kuşları kafesine koyduğm an dişi olan kümesine koştu Kızmıştır heralde sizce yumurtalara bi zarar verirmi? Kümesin içinden yumurtaları çıkarmamammı lazımdı? Tam ısınmamışlar bile sıcak değiller yani Yardım edin abilerim ablalarım kardeşlerim arkadaşlarım :eek::eek:

Cevaplarınızı Bekliyorum...

Son düzenleme:
Yumurtalara ışık dayayıp bakmalısın bu şekilde anlamak güç..
Aşağıdaki videoyu izle istersen. Yumurtalara yatmaya başladıktan 5-6 gün sonra damarlanma ve kalp atışını görebilirsin.
Yumurtalara bişey yapmaz dişi kuş. Merak içinde koşup yatmıştır direk üstlerine.

[YOUTUBE]hkuh_sBap98[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Eyvallah Abim. Saol cevabın için..

Dediğim gibi yumurtaların kaç günlük olduğunu bilmiyorum ama 1 haftalık olduklarına eminim.. 1 Tanesinde bile çatlama vs göremedim. Diğer kuşuda verdim zaten yavrulardan 1 tane verdim yani. Tek umudum şu yumurtalar :/

Hayirlisi olsun. Isikla kontrol edebilirsin. Levent Abi nin paylastigi videoyu izlersen daha rahat olur.

1 haftalik yumurtalarda damarlanma olur ama ışığı yumurtalara yapistirmaliydin inşaallah hepsi doludur ve sağlıklı büyürler

Teşekkürler abim eyvallah. İnşallah sağlıklı doğar ...

Geri