Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağı incindi

Furkanlmn

Yeni Üye
Muhabbet kuşum limon sağ ayağını tüneğe basmadığı için veterinere götürdüm. Veteriner ise limonun röntgenini çekti ve kırık olmadığını sadece bacağını incittiğini söyledi kendi hazırladığı bir sıvıyı ağızından şırınga ile 1 damla veriyorum. Bugün tekrar gittim ve vitamin verdi, 3 parmak suya 9 damla vitamin katıyorum. (Vitamin ilacının adı"All-Dia) Suyunu ve kafesini her gün temizlememi söyledi, dediklerini aynen uyguluyorum fakat ayağını kullanmamak için limon tellerden ve çıkıntılardan gagası ile destek alıyor, büyük ihtimalle ayağını kullanmamak için, buraya kadar herşey normal ama kuş üşütmüş sanırsam veterinere götürürken soğuğa çok az temas etti sizce dışarda 10 saniye kaldığı için ishal olmuş olabilir mi? (üzerinde rüzgarı kesmek için çarşaf vardı ve araba çok sıcaktı.) Şuanda çok çok halsiz değil sıcak su torbası koydum yanına peteğin dibinde hemen üzerinde yine kalın bir çarşaf var. İshal olduğu için crystalin marka bir sprey verdi pamuğa sürüp poposunu siliyorum aşağısına talaş koydum, üstüne ayakkabı kartonu onun üstünede 2 kat gazete yaprağı koydum. Dal darısını her gün yeniliyorum, sizce iyileşirmi önceki kuşum çok daha halsizdi ölmeden önce yoksa bu yavru muhabbet kuşun sonuda aynı mı olacak?

Merhaba dıskısında beyazlik fazla yesil yeri azsa soğuk alginliği olabilir. Bize veterinerimiz immun surup verdi. Bağişiklik guçlendirici. Sırınga ile biraz ilac ve su cekip vermemi soylemisti. Ama ben gunluk suyuna katiyordum. 1 ay kullandik faydasını gördüm.sizde doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Geri