Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayaklarına felç vurdu

• Konbuyu başlatan Büşra Çepni
  • Başlangıç tarihi
B

Büşra Çepni

Guest
Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 4 senedir beslediğim muhabbet kuşum 9 Kasım da ayağını incitti. Üzerine basmıyordu ve topallıyordu. İki gün sonra veterinere götürdüğümde vitaform ilacı verdi ve burkulmalar için üretilen merhemlerden sürün dedi. O gün bu gündür hiç bir değişiklik olmadığı gibi sağlam ayağının da üzerine basamıyor artık. Kumaştan yuva yapıp kuşu ortasına koydum. Yemini yiyor, suyunu içiyor uçmasında sorun yok. Ama halsiz sürekli uykulu bir halde. Bugün veterinere götürdüm ve felç olduğunu söyledi. İlaca ve kreme devam etmeliymişim. Bunların dışında sizin önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı?
Yardımcı olun lütfen :(

Ayrıca B vitamini verin.Yada süpervit forte daha güçlü bir vitamin kompleksi bir gün vitaform bir gün süpervit verebilirsiniz.İyi besleyin ılık tutun.Müzik dinletin.konuşun.
Sabırla bekleyin başka yolu yok felç uzun zamanda iyileşebilir.
Geçmiş olsun.

Tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim :)

eczanede toz kalsiyumlar var.suyla çözülüyor.gaga taşıda diyeceğim ama kuşun kemirecek hali yok.ayağına dokundunuzmu hiç bağırıyormu veya kendine çekme eyilimi varmı

eczanede toz kalsiyumlar var.suyla çözülüyor.gaga taşıda diyeceğim ama kuşun kemirecek hali yok.ayağına dokundunuzmu hiç bağırıyormu veya kendine çekme eyilimi varmı

dokunduğumuz zaman hiç bir tepki vermiyor, hissetmiyor sanırım

dokunduğumuz zaman hiç bir tepki vermiyor, hissetmiyor sanırım[/QUOTE

kırık veya incinme olsaydı bağırırdı.benim kuştada aynısı vardı kafesin dibinde yatıyordu.vitamin ve kalsiyum ile canavar oldu.belki sizinkide hafif soğuk falan aldısa yel girmiştir diye düşünüyorum

benimki kurumadan felce bağladı sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:30 --

veteriner harici bir önerisi olan var mı burada muayene etmiyorlar kuş para etmediği için.

Geri