Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gaga çevresinde hafif beyazlık var ve popo kısmında tüyler dökülmüş veya yolmuş

Sarışın kuş

Meraklı Üye
Herkese merhaba ben daha yeni katıldım bu siteye ve bir sorum var ben daha yeni kuş aldım ve kuşumun gagasının yan taraflarında hafif beyazlık var ve poposundaki tüyleri yolmuş ama hareketlilik olsun dışkısı olsun gayet normal birde 4 gün oldu ama hala bizden kaçıyor elimizi kafese değdirdigim an hareketleniyor lütfen yardımcı olun benim veterinere götürme şansım yok hastami onuda bilmiyorum ama arada sırada ötüyor özellikle sabahları

Eve yeni geldiği için kaçması, sizi görünce titremesi normal. Yumuşak bir ses tonuyla ani hareketler yapmadan bol bol sohbet edin kısa zamanda alışacaktır. Popo tüylerini ishal olduysa kendi yolmuş olabilir. Daha sağlıklı yorum açısında gagasının, poposunun ve peçete üzerine yapılmış dışkılarının resmini ekleyin lütfen.

Dışkısı normal şuan fotoğraf atamam ama normal bir dışkısı var ilk geldiğinde biraz sıvı yaptı 3 4 kere yapmıştır en fazla ondan sonra düzeldi kabız olmuştu poposundaki tüylerine yapışmıştı bir kaç tane dışkı bende bağırsak düzenleyici verdim şuan düzeldi normal bir hastalığı varmıdır sizce

Sıvı yapması, poposuna yapışması bunlar hep eve yeni geldiği için uyum süresinden kaynaklanıyor popo tüylerini temizlemek adına biraz yolmuş olabilir. Tekrar yaşanırsa böyle bir durum ılık suyla ıslatılmış pamukla temizleyerek yardımcı olabilirsiniz kuşunuza. Ekran resmi alıp atmayı deneyin ya da hizliresim.com buraya yükleyip link paylaşabilirsiniz.

Screenshot_2021-07-31-16-39-21-94_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Az önce elime alayım dedim çok kötü ısırdı çok kaçıyor inşallah alışır

Gaga yapısı aynı tırnaklarımız gibi keratin bir yapıda böyle kavlamalar, soyulmalar görülmesi normal. Gaga taşı, kalamar kemiği vs varsa kendi düzeltir oraları bir problem görmedim ben. Çokta tatlı miniğimiz, tüyü kadar ömrü olsun inşallah🙏🏻

Çok teşekkür ederim birde son birşey sorabilirmiyim galiba kabız kuşum bende bağırsak düzenleyici var onu vermelimiyim en son 2 gün önce verdim kaç günde bir ve kaç damla vermeliyim

Estağfirullah yardımcı olabilirsem ne mutlu. Kabızlık yani dışkının popoda birikmesi eve yeni geldiği için diye düşünüyorum tavsiyem ilk olarak salatalık,marul,kıvırcık gibi su oranı yüksek doğal ürünler vermeniz. Kafese asabilirsiniz, üstüne yem serpip ilgisini çekebilirsiniz. Geçmezse probiyotik kullanmanız. Rönhfried, versele laga kaliteli ürünler nette bölünmüş olarak bulabilirsiniz. Yarım suluğa 6-7 damla verip 8 saatten fazla tutmayın. Bunu tüm sıvı vitamin,probiyotik ve elinizdeki ürün için uygulayabilirsiniz.

Poposuna çok az zeytinyağıda sürebilirsiniz kabızlığa iyi gelir.

Sanırım az önce elime almaya çalıştım ve strese girdi o yüzden oldu çünkü sabah yoktu böyle bir sorun

Birde bu ilacı vereyimmi kaç günde bir vermem lazım çünkü 2 gün önce verdim yine versem sorun olurmu elime almamın imkanı yok çok pis ısırıyor elimi deldi resmen yani vücuduna birşey uygulayamam bugün su pek içmedi yemde pek yemedi sanırım ben biraz fazla stres yapıyorum kuşumada fazla stres yaptırıyorum sizce bir sıkıntı olurmu içimin rahatlaması için bu kadar soru sordum tekrar kusura bakmayın oyalıyorum sizi

Bence biraz zamana bırakın ve dediğiniz gibi tutmaya çalıştığınız için stres yapmıştır. Elinizle müdahale etmeyin kendisi poposunu temizler. Hava sıcak banyoluğu varsa kafese takabilirsiniz. Poposunu daha rahat temizler. Su oranı yüksek sebzeler verin ve mutlaka probiyotik edinin düzenli kullanın elinizdeki üründen daha yararlı olacaktır. Yine gervit-w ve bt amin forte almanızı da tavsiye ederim. Önerdiğim ürünler çok kaliteli daha çabuk sonuç alabileceğiniz ürünlerdir. Dışkının popoda birikmesi yarın sabahta devam ederse diğer ürünleri alana kadar elinizdeki üründen vermenizde bir sakınca olacağını zannetmiyorum.

Yarın sabaha kadar bekleyeyim biraz zaman geçsin yarında eğer devam ediyorsa bu ilacı kullanırım banyo konusuda pet şişeden kendim yapabilirmiyim acaba kafesin içine koysam sıkıntı olurmu çünkü kafeste yuvalık yok dünya şeklinde bir kafes banyoluklarin fiyatını biliyormusunuz acaba kuşum şuanda ağzıyla garip bir ses yapıyor yem çıkartma sesi gibi ama yem yemiyor az önce yedi ara sırada ağzını çok hızlı açıp kapatıyor ama hep yapmıyor neden olabilir acaba

Geri