Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun geçmeyen ishaline çözümmmm

Largopen işe yaramadı. Flagyl e geçtik bugün. Offfff

Sabah akşam ağızdan 1 er damla veriyorum. Kaç gün kullanıcam ve prebiyotik de kullanayım mı antibiyotikle birlikte? (Son olarak prebiyotik için ne kadar suya kaç pirinç tanesi kadar prebiyotik koymalıyım?)

Veterinerin yaptığı analize göre, muhabbet kuşumda çıkan bakterilerin adı: Beta streptecoc ve ecoli.

E coli sağlıklı hayvanın dışkısında da bir miktar gözlenir sayısı önemli. Beta streptecoc ise bakteriyel bir hastalıktır ve solunum yolunu etkiler. Largopen Solunum yolu hastalıklarını çözer ama E coliye etkisi nedir bilemiyorum. Flagyl şuruptan 12 saatte bir ağızdan bir damla 4 gün verin 4. günün sonunda dışkı paylaşın. Bu arada 3. gün kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Virkon s gibi bir kimyasal mı yoksa elma sirkesini kullanayım? Tam da bayrama denk geldik. Ancak sirkeyi bulabilirim flagy nin 4. Günü için☹️

E coli sağlıklı hayvanın dışkısında da bir miktar gözlenir sayısı önemli. Beta streptecoc ise bakteriyel bir hastalıktır ve solunum yolunu etkiler. Largopen Solunum yolu hastalıklarını çözer ama E coliye etkisi nedir bilemiyorum. Flagyl şuruptan 12 saatte bir ağızdan bir damla 4 gün verin 4. günün sonunda dışkı paylaşın. Bu arada 3. gün kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.
Bu arada largopen dışkıyı hiç değitirmedi. 10 gün kullandık.

İç parazit veya Mantarsa largopen azdırmaktan öteye geçmez. E coli ise ona da etki etmemiş demektir. Gerçi dozu doğru uygulayabildiniz mi o da önemli.

Largopen çeyrek suluğa 3 adet pirinç tanesi dedi veteriner. Öyle yaptım harfiyen. Bu suya 3 damla da aminosol koydurdu.

Yani çok ehil bir veteriner diye başvurdum ama largopen işe yaramayınca sanki biraz deneme tahtası olduk izlenimi oluştu bende. Üstelik ne tahlil gerekirse de yaptırdım. Hata payı olmamalıydı. Bunlar kedi köpek değil ki. 10 gün antibiyotik, ardından bi daha. Hayal kırıklığı oldu.

Suda çözündü mü ilaç tam karıştı mı ? bunlar önemli. Benim ağızdan damlatın dememdeki amaç yeterli dozda aldığından emin olmak... Neyse önemli değil. Siz 3-4 gün flagyl den sonra gelişmeleri yazın.

Teşekkür ederim ilginiz için. Mutlaka yazıcam. İyi bayramlar dilerim. Bir de dezenfektanı sormuştum rica etsem.

Tam sterilizasyon

Ekli dosyalar

• IMG_2152.JPG
    IMG_2152.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 65
Suda çözündü mü ilaç tam karıştı mı ? bunlar önemli. Benim ağızdan damlatın dememdeki amaç yeterli dozda aldığından emin olmak... Neyse önemli değil. Siz 3-4 gün flagyl den sonra gelişmeleri yazın.
Selçuk bey merhaba, bugün flagynin 4. Günündeyiz. Cuma akşamı 1 damla ve diğer günler sabah-akşam 1 er damla ağızdan verdim. Dün de kafesi dezenfekte etmiştim. Bu sabahki dışkı görüntülerini de paylaşayım sizle hemen. Sizce durum nedir, doğru tedaviyi yakalayabildik mi?

Ekli dosyalar

• IMG_2153.JPG
    IMG_2153.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 59
  • IMG_2154.JPG
    IMG_2154.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 54
İshali geçmiş ama hastalık geçmemiş daha. Tedaviye devam edin. Doğru yoldayız. Aksatmadan 12 saatte bir bir damla damlatın ağzına tedavi duruma göre 7-10 gün arası sürecek.

İshali geçmiş ama hastalık geçmemiş daha. Tedaviye devam edin. Doğru yoldayız. Aksatmadan 12 saatte bir bir damla damlatın ağzına tedavi duruma göre 7-10 gün arası sürecek.
Çok teşekkürler, bu forumda bu kadar bilgili birini beklemiyordum doğrusu. Tecrübenizden feyz alabildiğimiz için çok teşekkür ederim. Artık korkum ve tedirginliğim kalmadı sayenizde☺

Geri