Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun gözü kızarıyor

abidin bostancı

Yeni Üye
slm.benim muhabbet kuşumun sol gözünün arka kısmında hafif kızarıklık var.sanki orada iltihap birikmiş gibi.diğer gözüne göre de hafif sulanıyor ve ikide bir sol gözünü kapatıp açıyor.sizce ne yapmam gerekir ? bir veterinere falan mı götürmeliyim.evde tedavisi falan var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:38 -->-> Daha önceki mesaj 13:27 --

bu arada kuşum erkek ve alalı 1 ay oldu.aldığımda birşeyi yoktu.gözünü bir yere falan sürtüp mikrop mu bulaştı acaba?acil cevap yazın ne olur geç kalmayayım.erken teşhis önemlidir...

hafifse,gentagut damla kullanablirsiniz.şişlik fazla ise ve mantar ise değişik bir tedavi uygulanması gerekebilir,Avipom merhem gibi.resim koyarsanız daha iyi anlaşılabilir.

şişlik yok ama hafif kızarıklık var.fotoğrafını atmayı denedim çok net çıkmıyor.peki ben bu damlayı alsam kendim evde uygulayabilir miyim? yoksa bilen birisine mi damlattırsam ? çünkü daha önce kuşum olmadı yeni bu.bir yerini incitirim diye korkuyorum.

tek başınıza olmaz,bir kişi kuşu tutacak,diğeri damlatacak,aynı insan gözüne damlatır gibi,fazlalıkları silmeye gerek yok,kuşu kolay kolay incitemezsiniz çok fazla sıkmamak ve ani hareketler yapmamak gerekir,eğer ısırıyorsa ve bundan korkuyorsanız şeffaf ameliyat eldiveni takabilirsiniz.kuşu avcunuza aldığınızda sırt üstü konumda tutarsanız fazla çırpınmaz.

çok teşekkür ederim dediklerinizi harfiyen uygualayacağım :) inşallah sağlığına kavuşur minik kuşum.

geçmiş olsun,sıkıntı olmaz düzelir mutlaka,kafes hijyeni,ahşap tünek kullanımı,günlük yem ve su değişimine dikkat :)

Geri