petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşumun gözü kızarıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve abidin bostancı tarafından 13 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. abidin bostancı

abidin bostancı New Member

Beğenileri:
    0
    slm.benim muhabbet kuşumun sol gözünün arka kısmında hafif kızarıklık var.sanki orada iltihap birikmiş gibi.diğer gözüne göre de hafif sulanıyor ve ikide bir sol gözünü kapatıp açıyor.sizce ne yapmam gerekir ? bir veterinere falan mı götürmeliyim.evde tedavisi falan var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:38 -->-> Daha önceki mesaj 13:27 --

bu arada kuşum erkek ve alalı 1 ay oldu.aldığımda birşeyi yoktu.gözünü bir yere falan sürtüp mikrop mu bulaştı acaba?acil cevap yazın ne olur geç kalmayayım.erken teşhis önemlidir...

2. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    hafifse,gentagut damla kullanablirsiniz.şişlik fazla ise ve mantar ise değişik bir tedavi uygulanması gerekebilir,Avipom merhem gibi.resim koyarsanız daha iyi anlaşılabilir.

3. abidin bostancı

Beğenileri:
    0
    şişlik yok ama hafif kızarıklık var.fotoğrafını atmayı denedim çok net çıkmıyor.peki ben bu damlayı alsam kendim evde uygulayabilir miyim? yoksa bilen birisine mi damlattırsam ? çünkü daha önce kuşum olmadı yeni bu.bir yerini incitirim diye korkuyorum.

4. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    tek başınıza olmaz,bir kişi kuşu tutacak,diğeri damlatacak,aynı insan gözüne damlatır gibi,fazlalıkları silmeye gerek yok,kuşu kolay kolay incitemezsiniz çok fazla sıkmamak ve ani hareketler yapmamak gerekir,eğer ısırıyorsa ve bundan korkuyorsanız şeffaf ameliyat eldiveni takabilirsiniz.kuşu avcunuza aldığınızda sırt üstü konumda tutarsanız fazla çırpınmaz.

5. abidin bostancı

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim dediklerinizi harfiyen uygualayacağım :) inşallah sağlığına kavuşur minik kuşum.

6. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsun,sıkıntı olmaz düzelir mutlaka,kafes hijyeni,ahşap tünek kullanımı,günlük yem ve su değişimine dikkat :)

Sayfayı Paylaş