Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözünde ki problem nedir ? + Mantar tedavisin de yaşadığım problemi nasıl aşarım

Yusuf23

Yeni Üye
Arkadaşlar selam 5,5-6 yaşında bir muhabbet kuşum var gözünde bir problem olduğuna eminim
Detaylı anlatmam lazım bir tık karışık lütfen yardımcı olun

Benim kuşumun gagasında büyük bir mantar vardı tam burun deliklerinin orada veteriner sağolsun onu koparıp temizlemiş ve krem verdi 10 gün boyunca her gün sür dibine doğru komple erit kremi dedi

Fakat aynı zamanda sağ gözünde bir problem var hafif kızarmış sulanmış sol gözüne göre göz kapakları şişmiş ve sık sık kapatıyor bazen tek gözünü 1-2 saniye kapalı tutuyor

Bunu sorduğumuzda mantar kaynaklı olduğunu söyledi ve suyuna ilaç verdi

Bu olay Çarşamba günü yaşandı bugün cumartesi , perş gününden itibaren toplam 3 gündür kremini sürüyorum ama sürerken çok sorun çıkartıyor kaçıyor sürdürmüyor bağırıyor çığlık atıyor ısırıyor ama bir şekilde sürüyorum bunun bir çözümü var mı ? Bir de şu gözü hakkında ne yapmak lazım

FOTOĞRAF GAGASINDA Kİ MANTAR ALINMADAN BİR KAÇ SAAT EVVEL ÇEKİLDİ GAGASI ARTIK ÖYLE DEĞİL
IMG_20220521_212714.jpg
IMG_20220521_212714.jpg

Akşamları ışıkları kapatmadan önce terramycin göz kremi sürünüz. Gözünün içine değmeyecek şekilde. 1 hafta uygulayın. Geçmiş olsun

Akşamları ışıkları kapatmadan önce terramycin göz kremi sürünüz. Gözünün içine değmeyecek şekilde. 1 hafta uygulayın. Geçmiş olsun
Hocam ilk problem zaten en başta o kadar hareketli o kadar saldırgan ki avucumun içine alır almaz çırpınmalar kaçma çabaları ısırmalar bağırmalar.. ben gagasına bile zar zor sürüyorum kremi o kadar hareketli ki gözünün içine değmeden nasıl sürebilirim bir önerin var mı aşırı saldırganlaştı Özellikle şu son 4 günde

İyileşmesi için mutlaka sürmeniz lazım. Tek kişi olmuyorsa bir kişi tutsun diğeri sürsün kremi.

İyileşmesi için mutlaka sürmeniz lazım. Tek kişi olmuyorsa bir kişi tutsun diğeri sürsün kremi.
Peki gözüne ne olmuş sebebi nedir ? Bir de her geçen gün daha da saldırganlaşıyor ve ben 7 gece daha krem sürmeliyim gagasına 7 gün de her geçen gün daha da saldırganlaşacak bizim deli.. özellikle akşamları sürüyorum hata mı yapıyorum ? Işıkları açıyorum sürüyorum

Gözde kizariklik var göz nezlesi gibi duruyor. Zaten akşamları sürülmesi gerekiyor sonrasında ışıkları kapatıp kuşun ayaklariyla göze temas etmemesi lazım. O yüzden akşamları daha uygun.

Geri