Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanadı düşük

Sedo çakır

Yeni Üye
kuşum henüz üç aylık kanatları ve kuyruğu uzamıyor yetmezmiş gibi kanadını incitti sanırım şu anda sol kanadı diğerinden düşük ve çok sessizleşti ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 277C867D-78A0-4B68-A4B9-2746E452C6BD.jpeg
    277C867D-78A0-4B68-A4B9-2746E452C6BD.jpeg
    943.4 KB · Görüntüleme: 58
  • 4D6DD5D6-39F8-4DA4-A4C1-5B924BB93E8D.jpeg
    4D6DD5D6-39F8-4DA4-A4C1-5B924BB93E8D.jpeg
    861.1 KB · Görüntüleme: 57
  • 56051B2F-3F02-44BB-A299-E3EF6928E552.jpeg
    56051B2F-3F02-44BB-A299-E3EF6928E552.jpeg
    846.3 KB · Görüntüleme: 55
Kuş şu an tüyde, yeni tüyleri çıkacak. Kanadı düşük derken o kanadı hiç mi kullanamıyor? Kırık mı incinme mi netleştirmek için veterinerde röntgen çekilse iyi olur kırık varsa sarılması lazım. Kalamar kemiği ufalanmış yumurta maması yapın.(günlük tüketilmeli bozulur) yulaf içi ve taze meyve sebze yedirin.

Kuş şu an tüyde, yeni tüyleri çıkacak. Kanadı düşük derken o kanadı hiç mi kullanamıyor? Kırık mı incinme mi netleştirmek için veterinerde röntgen çekilse iyi olur kırık varsa sarılması lazım. Kalamar kemiği ufalanmış yumurta maması yapın.(günlük tüketilmeli bozulur) yulaf içi ve taze meyve sebze yedirin.
.

Fazla açmıyor kanadını ama acı çeker gibi bir hali yok sadece çok sessizleşti üzülüyorum bu haline verdiğimiz bilgiler için teşekkürler

Röntgeni nerde çektirebiliriz bir bilginiz varmı İstanbul Kartal’a yakın yerlerde varmıdır yoksa başka nerde olursa

Veterinerlik fakültelerinde olur veya gideceğiniz veterinerleri önceden arayın röntgen imkanı var mı yok mu sorup ona göre gidin.

Kuşun arkadan ve üstten çekilmiş fotoğraflarını yükler misiniz? Ayrıca aldığınızdan beri bu şekilde mi? Kanadı ve kuyruğu hiç olmadı mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aldığımızda en fazla 15-20 günlüktü kanatları ve kuyruğu hiç uzamadı vitaminde veriyorum ama anlamadım şu anda 3 aylık kanadının düşüklüğü henüz geçmedi ama neşesi yerine gelmeye başladı kafesinden çıkartmıyorum tamamen iyileşsin . Fakat kanat düşüklüğü aldığımızda yoktu sonra oldu uçmaya çalışırken incitti bu arada hiç uçamadı tabiki biz onu böylede sevdik değiştirmeyi hiç düşünmedik

bu kuş sanki french molt gibi geldi bana.eğer öyleyse zaten onun kanat ve kuyruğu olmaması normal.b vitamini takviyesi yapın ağır olmayan vakalar o şekilde kurtuluyor.tahta tünek alın lütfen plastikler çok zararlı.

bu kuş sanki french molt gibi geldi bana.eğer öyleyse zaten onun kanat ve kuyruğu olmaması normal.b vitamini takviyesi yapın ağır olmayan vakalar o şekilde kurtuluyor.tahta tünek alın lütfen plastikler çok zararlı.
Teşekkür ederim
bu kuş sanki french molt gibi geldi French molt bulaşıcı diye yazıyor benim çocuğumun kronik hastalığı var acaba ona zararı olurmu küçük oğlumda öpüp duruyorbilgi verirseniz memnun olurum

Geri