Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun rahatsızlığı mı var?

Yunus Emre Zandolu

Meraklı Üye
Kuşu alalı 4 gün oldu. 2. gün dikkatimi çekti bu durum. Hızlı mı nefes alıyor yoksa kalbi mi hızlı atıyor bilmiyorum. Aldığım adama sordum. Korkmuştur ondandır dedi. Ben de ilk başta hak verdim. Çünkü benden çok korkuyordu. Kafamı kaşısam tabanda köşeye kaçıyordu.Ama şimdi biraz daha iyi alįştı yani kafese elimi sokuyorum tabanda olmadığı sürece kaçmıyor. parmağıma çıkıyor biraz zorlayınca ve kaçmıyor da. Sonuç olarak hala böyle durum. Sürekli kontrol ediyorum ben yaklasinca mi oluyor diye ama onunla alakası yok. Hatta uyuyunca daha da hızlanıyor. Sizce bi sorun mu var yardım edin.

@özkan72 @Recai Abilerim bi bakıp düşüncenizi söyler misiniz?
Maasallah güzel bir kuş sanki biraz yaşlı gibi uçma durumu nasıl ucabiliyor mu biraz rahatsız gibi ama bu videodan pek bisey anlaşılmaz tünek üzerinde dururken karşısından bir video ve yeni yapılmış Dışkı resimleri de eklerseniz daha iyi olur birde varsa başka gözünüze takılan nefes alırken ses çıkarma vb muhakkak ekleyiniz

Maasallah güzel bir kuş sanki biraz yaşlı gibi uçma durumu nasıl ucabiliyor mu biraz rahatsız gibi ama bu videodan pek bisey anlaşılmaz tünek üzerinde dururken karşısından bir video ve yeni yapılmış Dışkı resimleri de eklerseniz daha iyi olur birde varsa başka gözünüze takılan nefes alırken ses çıkarma vb muhakkak ekleyiniz
Abi kuş yaşlı değil. daha yem kıramıyor tam. daldarı ve aspur veriyorum. Uçmayı da bilmiyor. Dışkısı normal gibi.arkadan bakınca daha net anlasılıyor nefes alışı. Ses falan da çıkmıyor nefes alırken. Suan isteyim aksam yine atarim video ile fotografi

Maşallah güzel bir kuş. Nefes alıp verirken kuyruk oynuyor mu. Birde bu videodan bir şey anlaşılmıyor daha yakından fotoğraf ve video çekin
Cok yakinda olunca ürküyor ama cekmeye calisacagim aslinda burda belli oluyor cok oynuyor kuyrugu. Yukarida dedigim gibi ses falan cikarmiyor

Abi onden de video cektim ama burdan pek belli olmuyor. arkadan bakinca belli oluyor. kuyrugu cok az asagi yukari hareket ediuor. elime alinca da hissediyorum kalp atisi mi nefes alisi mi ne baya hizli
Kardeşim o kadar kuyruk titremesi normaldir merak etme. Ağzının açmasının nedeni esneme olabilir, sıcaktan dolayı olabilir ve de kuş daha yeni biraz rahat bırak kafesin içinde kendi halinde takılsın. :)

Oda fazla sıcak değil demi esneme değil o cere sini aşağı bakacak şekilde hafif sık tıkanıklık veya sıvı vb bisey geliyor mu ama pek hasta değil gibi duruyor
Özkan hocam dışkılarda birşey yoksa bu kuş hasta fln değildir maşallah sağlıklı duruyor

Özkan hocam dışkılarda birşey yoksa bu kuş hasta fln değildir maşallah sağlıklı duruyor
Solunum yolu hastalıklarında Dışkı ile pek belirti vermez Recai çok çok ileri evreleede sindirim sistemi fonksiyonu bozulmuş ise verir oda çabuk geçer şu an izlemeden başka yapılacak bisey yok

Kardeşim o kadar kuyruk titremesi normaldir merak etme. Ağzının açmasının nedeni esneme olabilir, sıcaktan dolayı olabilir ve de kuş daha yeni biraz rahat bırak kafesin içinde kendi halinde takılsın. :)
Tamam abi ne biliyim ilk kusumda boyle bisey yoktu. O erken ölunce bunun uzerine daha cok dusuyorum. Abi 5 gun oldu alali yavastan alistirmalara baslayim dedim. ilk bastaki gibi korkmuyor.

Tamam abi ne biliyim ilk kusumda boyle bisey yoktu. O erken ölunce bunun uzerine daha cok dusuyorum. Abi 5 gun oldu alali yavastan alistirmalara baslayim dedim. ilk bastaki gibi korkmuyor.
Çok üstüne gitmeyin kuşun bakımını siz yaptığınız için size çok iyi alışır heleki ufak olduğu için sadece günlük yem ve suyunu vererek bile kendinize alistirirsiniz

Solunum yolu hastalıklarında Dışkı ile pek belirti vermez Recai çok çok ileri evreleede sindirim sistemi fonksiyonu bozulmuş ise verir oda çabuk geçer şu an izlemeden başka yapılacak bisey yok
Yok abi biliyorum belki başka bir durum vardır diye dedim. Çünkü kuş maşallah gayet sağlıklı görünüyor

Bi 2 gün kuşu fazla kurcalama :) :D Rahat bırak 7 günden itibaren alıştırırsın

Çok üstüne gitmeyin kuşun bakımını siz yaptığınız için size çok iyi alışır heleki ufak olduğu için sadece günlük yem ve suyunu vererek bile kendinize alistirirsiniz
Dogru diyorsun abi. Hem sanirim korkuttum herhalde tabandayken elimi gorunce bagiriyor tunekte olunca kacmiyor bile elime de geliyor. Biraz rahat birakmaliyim. Bir de son sorum su olacak yem kirmayi yeni yeni igrendigi icin pek yemiyor. aldigim adam aspurla daldari ver demisti. 5 gundur onlari yiyor bi zariri olur mu

Geri