Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tespit edemediğim hastalığı

kaderu

Yeni Üye
Herkese iyi geceler, Muhabbet kuşum uzun süredir tüyleri kabarık ve eskisi gibi uçamıyor yükselirken düşüyor. Dışkısına bakan üretici tanıdıklar salmonella gibi hastalıklardan bahsetti. 5 gün civari sulphamezatine kullandım kuşu ayağa diktim. Geçen sabah uyandığımda ayakları tam olarak tutmuyordu ve halsizdi. Hemen sıcak su torbasının üzerine koydum düzeldi fakat bugün dışkısının içerisinde bütün yem parçaları gördüm. kuş gittikçe zayıflıyor. Yem döktüğümde iştahla geliyor ama karıştırıp pek yemiyor. şuan tarttım 27 gram civarı geliyor ve göğüş kemiği ele geliyor. kuşum 5-6 yaşlarında erkek ne yapabilirim sağlığına kavuşması için ?

not: Fotoğraftaki vaziyet kuşun sabahki hali şuan halıda koşabiliyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-02-14 at 15.00.33.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-14 at 15.00.33.jpeg
    104.8 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Image 2022-02-14 at 14.54.37.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-14 at 14.54.37.jpeg
    106.1 KB · Görüntüleme: 30
İyi geceler. salmonella bir bağırsak bakterisidir ve bir çok türü vardır. sulphamezatine kullanmanız iyi olmuş. Fakat bu bakteri vücudu zayıflatır. Eğer kuş bir şey yemiyorsa şırınga ile beslemenizde fayda var. Sulandırılmış haşlanmış yumurta sarısı verebilirsiniz. Elle besleme maması kullanın.

salmonella bakterisi temiz olmayan kafes ve kafes ekipmanları ayrıca iyice yıkanmamış meyve ve sebze , Bayat ve açık yem, temiz olmayan ellerle kafese ellemekle bulaşır.

Geri