petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşumun tırnakları halıya vs. takılıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BİLALUYSAL tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. BİLALUYSAL

BİLALUYSAL New Member

Beğenileri:
    0
    herkese merhaba. muhabbet kuşum üzerimde gezerken halıda koltukta gezerken tırnakları çok takılıyor rahat yürüyemiyor. tökezliyor sürekli kafeste falan gayet rahat. parkede gezerkende sorun yok. ne yapabilirim bunun önüne geçmek için ?

2. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Tırnaklarının ucundan birazcık sivriliğini almalısınız. Yalnız ışıkta dikkatlice bakarak yapın damara denk getirmeyin çok ince bir iş hata yaparsanız kanı durdurmanız çok zor olur hayvanın canını çok yakarsınız. Tahta tünek kullanın.

3. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Acemi işi yapmayın derim ben kuşu korkutursun bir bir diğeri kuşun dengesini bile bozabilirsin hem psikolojik olarak hemde fiziksel olarak zamanla kendisi tahriş olur zaten ince iş görmeyen tırnak. Zaten dikkat edersen kendini kaşırken ayak tırnaklarınıda gagadan geçiriyorlar.

....

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Tahta tünek hatta zımparalı tünekler var onlardan kullanırsanız kendi kendine törpüler tırnağını

5. BİLALUYSAL

BİLALUYSAL New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim cevaplarınız için.. sevindim kendinin düzeltebilmesine. herhangi bi hayvanın uzuvlarına dışardan müdahele etmenin yanlış olduğuna inanıyorum zaten. bakalım ne zaman düzelecek :)

Sayfayı Paylaş