Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun tırnakları halıya vs. takılıyor

BİLALUYSAL

Yeni Üye
herkese merhaba. muhabbet kuşum üzerimde gezerken halıda koltukta gezerken tırnakları çok takılıyor rahat yürüyemiyor. tökezliyor sürekli kafeste falan gayet rahat. parkede gezerkende sorun yok. ne yapabilirim bunun önüne geçmek için ?

Tırnaklarının ucundan birazcık sivriliğini almalısınız. Yalnız ışıkta dikkatlice bakarak yapın damara denk getirmeyin çok ince bir iş hata yaparsanız kanı durdurmanız çok zor olur hayvanın canını çok yakarsınız. Tahta tünek kullanın.

Acemi işi yapmayın derim ben kuşu korkutursun bir bir diğeri kuşun dengesini bile bozabilirsin hem psikolojik olarak hemde fiziksel olarak zamanla kendisi tahriş olur zaten ince iş görmeyen tırnak. Zaten dikkat edersen kendini kaşırken ayak tırnaklarınıda gagadan geçiriyorlar.

....

Tahta tünek hatta zımparalı tünekler var onlardan kullanırsanız kendi kendine törpüler tırnağını

teşekkür ederim cevaplarınız için.. sevindim kendinin düzeltebilmesine. herhangi bi hayvanın uzuvlarına dışardan müdahele etmenin yanlış olduğuna inanıyorum zaten. bakalım ne zaman düzelecek :)

Geri