Muhabbet Kuşuna Alıç Verilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muratefil tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Muratefil
  Çevrimdışı

  Muratefil Süper Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2013
  Mesajlar:
  122
  Beğenileri:
  0
  [​IMG]


  Alıç ve Alıcın Faydaları


  İnsanlar için böyle cinsel gücü falan arttırıyor acama muhabbet kuşlarına bir etksi var mı?

  Alıç Ağacı ve Çiçeği (Crataegus monogyna): 6 metreye (nadiren 12 m) kadar uzayabilen, pembe-beyaz renkte çiçekler açan, dikenli bir ağaç olan alıç ağacı daha çok yabani olarak yetişir. Muşmulaya benzeyen meyveleri kırmızı ya da koyu sarı renklerde, mayhoş tattaki alıç meyvesi ekşi muşmula olarak da bilinir. Çeşitli flavonlar, sıtasterin, adenozin, adenin ve guanin gibi maddeler ve C vitamini başta olmak üzere çeşitli vitaminler içerir.

  Alıcın Faydaları: Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyicisi olan alıç kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak kalbin yükünü hafifletir. Kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Kalp atışlarını düzenleyerek aritmiye (düzensiz kalp atışı) karşı da koruyucu ve tedavi edici etki gösterir. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Beyne kan akışını arttırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Mideyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.


  Alıç Ağacı ve Çiçeği nasıl kullanılır? Alıç yaprağı, çiçeği ve meyvesi kullanılır. Alıç çiçeğinden yapılan alıç çayı ile alıç meyvesi kalp krizi riskini azaltır ve kalp krizi sonrası iyileşmeyi kolaylaştırır. Lapa haline getirilip şişliklerin üzerine konursa faydası görülür. Suyu şerbet yapılıp içilirse baş ağrısını keser. Vücutta alışkanlık yapmadığı ve birikerek vücuda zararlı olabilecek maddeler içermediği için Alıç, uzun süreli olarak kullanılabilir. Zaten etkilerini göstermesi için belli bir süre kullanmak gerekmektedir.​
   
 2. Lütfi ÖZER
  Çevrimdışı

  insanlar nerde cinsel bişey var çok iyi biliyor toplum süper ütesi bozuk olmuş neyse hocam size şunu söyleyeyim alıç dağda yetişir dağda biçok av hayvanı keklik bıldırcın vs.. bunları yemiyorsa muhabbet kuşunada vermek pek doğru değil bence .
   
 3. Muratefil
  Çevrimdışı

  Muratefil Süper Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2013
  Mesajlar:
  122
  Beğenileri:
  0
  Hocam bunun benle ilgisi yok yanlış anladınız.
  Sabah tarlaya gittiğimde gördüm. aklıma takıldı acaba yerlermi diye bir faydalarına bakayım dedım okudum bu mesele vardı.
  Bu forumdaki çoğu kişi kızgınlaşdırmak istiyor kuşlarını belki bir etkisi vardır,deneyen olmuşdur diye sordum.

  Herşey göründüğü,sizin zihninizdeki gibi değildir.
  Ön yargılı olmayın!
   

Sayfayı Paylaş