Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuna bakmayan Veteriner

orcunycl

Meraklı Üye
Öncelikle iyi günler. Gerçekten anlamadığım bi konuda sizinde yardımınızı istiyorum. Bir veteriner muhabbet kuşuna bakmıyoruz diye nasıl söyleyebilir. Sadece kedi ve köpeklere bakıyoruz diyor herif bana. Delirdim bende. Bikaç örneğine rasladım bunun. Bu veterinerlere ders verilirken aman muhabbet kuşlarına bakmayın mı diyorlar acaba. Isparta'da bir tane veteriner bulamadım. Kuşum daha yavru bir sorunu olup olmadığını kontrol amaçlı göstermek istedim ama gösterebiliceğim bir yer yok. Isparta'da yaşayıp da önerisi olan varsa çok sevinirim.

Vatandaşın tecrübesi yoktur, yanlış bir şey yapmamak için öyle demiştir belki. Fakültede ağırlıklı olarak zirai hayvancılık için eğitim veriliyor bildiğim kadarıyla.

Kliniği dediğiniz gibi şikayet ettim. Öncelikle Türk Veteriner Hekimleri Birliğini arayıp şikayetimi bildirdim onlarda Isparta'da yaşadığım için Isparta Veteriner Hekimleri Birliğine yönlendirdi. Başkanı olan Ethem bey sağolsun gerçekten çok ilgilendi. Gerekli işlemi ben yapıcam diyip öncelikle sizin kuşunuzun sağlığı bizim için daha önemli diyerek veteriner önerdi.

Vatandaşın tecrübesi yoktur, yanlış bir şey yapmamak için öyle demiştir belki. Fakültede ağırlıklı olarak zirai hayvancılık için eğitim veriliyor bildiğim kadarıyla.
Bende öyle düşündüm fakat bunu telefonda bildirebilirlerdi veya herhangi bir duruma karşılık yine de bizim uzmanlık alanımız değil fakat kötü bir durum olmaması için getirin isterseniz yine de bi bakalım diyebilirlerdi.

Bence bakar gibi yapıp bakamamasındansa bakmıyoruz demesi daha doğru. pek çok veteriner zaten muhabbet kuşlarından anlamıyor ama hazır gelmiş vatandaşın da parasını almadan göndermiyor. bence doğru olanı yapmış. anlamadığı şeye burnunu sokmamış. muayene ücreti zaten aynı olacakı. demekki adam paragöz değilmiş.. para hırsı yüzünden saçma işlere kalkışmamış. sizin insiyatifiniz tabi ama keşke şikayet etmeseydiniz. zaten bu şikayetten de bir sonuç çıkmayacak. soran olursa anlamadığım için bakmadım diyecek bitecek

Bence bakar gibi yapıp bakamamasındansa bakmıyoruz demesi daha doğru. pek çok veteriner zaten muhabbet kuşlarından anlamıyor ama hazır gelmiş vatandaşın da parasını almadan göndermiyor. bence doğru olanı yapmış. anlamadığı şeye burnunu sokmamış. muayene ücreti zaten aynı olacakı. demekki adam paragöz değilmiş.. para hırsı yüzünden saçma işlere kalkışmamış. sizin insiyatifiniz tabi ama keşke şikayet etmeseydiniz. zaten bu şikayetten de bir sonuç çıkmayacak. soran olursa anlamadığım için bakmadım diyecek bitecek
Haklısınız. Fakat en azından uzmanlık alanımız değil diyebilirdi diye düşünüyorum. Sonuç olarak şikayet konusuna gelirsek Isparta'nın veteriner hekimleri başkanı gayet ılımlı birine benziyodu. Sanırım dediğiniz gibi bir artniyet yoksa bakmamalarında durumu izah ettiklerinde bi problem olucağını düşünmüyorum. En azından Ethem bey gidebiliceğim bir veteriner önerdi bu konu benim için daha önemli şu an.

Bende öyle düşündüm fakat bunu telefonda bildirebilirlerdi veya herhangi bir duruma karşılık yine de bizim uzmanlık alanımız değil fakat kötü bir durum olmaması için getirin isterseniz yine de bi bakalım diyebilirlerdi.
Evet olması gereken bu. Siz de sanırım böyle bir tepki alamadığınız için sinirlendiniz.

Kesinlikle. Cok onceden bir önceki kuşumu beslerken yine rahatsızlanmıştı ve bir veterinere götürmüştüm Antalya'da. Ordaki veteriner bana kuş zaten kaç liralık şey kuşa bakmıyoz biz diyip göndermişti o zamanlar çocuktum ve bi şey yapamamıştım. Sanırım biraz onunda etkisi var bir veterinerin bir kuşa bu gözle bakması beni delirtmişti. Bu veteriner kliniğinden de kuşlara bakmıyoruz diye tepki alınca sanırım istemsiz çok sinirlendim. Fakat düzgün bir üslupla uzmanlık alanlarının olmadığını bildirselerdi sanırım benimde daha içim rahat ederdi. Konuyu toparlarsak veteriner birliği başkanının önerisi ile bir veteriner bulduğum için mutluyum :)

Bir de sabah beni korkutan kuşumun kafesinde sürekli cak cak ötmesiydi. Şimdi dışarı çıkarttım yine bir yere konup 10 dk ilgilenmediğimde acayip kızgın bir şekilde cak cak ötüp evde bi uçup kendini gösterip yine aynı yere konması sanırım ilgi hastası olduğunu gösteriyo :D Kızgın kızgın ötmeye başladığında da susmuyo baya 5-10 dk ötüyo.

Gerçi ağzını sürekli açıp kapatması ve kuyruğunun sallanması ayrıyetten çok hızlı nefes alması da düşündürüyo en iyisi akşam veteriner arkadaşla durumunu kontrol etmek olucak :)

Geri