Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda kaç parmak olur ve dökülen yemi yemesi normal mi?

KronoSs

Yeni Üye
Merhabalar, ben bu kuşu bir arkadaşımdan aldım ve 1 gün oldu bize geleli. İlk geldiğinde hiç ele gelmezdi sadece ısırmaya çalışırdı, bugün ele gelmeye başladı kendini sevdirmeye başladı. Fakat parmak sayısı 3 tane, internette muhabbet kuşları için 4 parmaklı olur yazıyor. Birinci sorum bu, parmak sayısı sorun çıkarır mı?
İkinci sorum ise kuşum yem kabından yerken kafesin dibine yemleri döküyor, yem kutusundan usanınca oraya gidip ordan yemeye devam ediyor. Bunun bir zararı olur mu, olursa nasıl engel olabilirim?
Üçüncü sorum ise kuşum sürekli olarak yem yemeye meyilli, kafes aşığı sürekli gidiyor yem yiyor sonra gözlerini kapatıp kestiriyor veya kafasını geri çevirip sırtına gömüyor öyle uyuyor. Neden böyle yapıyor olabilir? Aldığımdan beri sadece birkaç kez öttü ama konuşmadı.

IMG_20220815_171138_301.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20220815_170647_681.jpg
    IMG_20220815_170647_681.jpg
    218.6 KB · Görüntüleme: 4
4 parmağı varmış 4.parmak tüyleri örttüğü için gözükmemiş, iyice inceleyince gördüm. Fakat diğer sorunları devam ediyor. Yem yiyor, su içiyor ve uyuyor sürekli olarak. Elime gelince de gözleri kapatıp kestiriyor. Kolay kolay ötmüyor.

kafese ızgara almanı öneririm petshoplarda yada kafese uygun boyutta trendyolda bulabilirsin (kafese dökülen kabukları yemde olabilir yememesi için) yem yemesi normal acikmistir kuşlar kafalarını arkaya yaslayarak uyurlar ama bu hareketi gün boyu cok fazla yapıyorsa oyun oynamayıp tüylerini kabartıp sadece uyuyorsa ve hic ses cikarmiyorsa bir hastalik habercisi olabilir veterinere götürme imkaniniz varsa götürün kontrol ettirin diyorum tabiki bu size bagli birsey

Geri