Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun alışması

• Konbuyu başlatan antikor58
  • Başlangıç tarihi
A

antikor58

Guest
6 aylık bir muhabbet kuşum var. Ama hala bize alışmadı. 4 aylıkken almıştık. Çok saldırgan. Çok iyi de ısırıyor maşallah :D Bana alışması için ne yapmalıyım? Tecrübelerinizden yar
arlanmak isterim.

çok ısırdığına göre dişi sanırım kusunuz ilk olarak kusun size güvenini sağlamalısınız bunun için kuşla sürekli ilgilenin yeşillik yedirin sürekli ve yavaş hareketlerle kuşa yaklaşıp kısık sesle konuşun

M.k 'nun alışması için bayağı zaman gerekir hocam m.k'um elimi bile ısırmıyordu el ısırması iyi bişedir :) kuşum daha 1 aydır benle ele omuza felan geliyor elimde yem vs yiyor konuşturmaya çaışıyorum yanlız bi yere gittimi gelmiyor parmagına almaya çalışınca kaçıyor ancak 2 saat yavaş yavaş hareket edecende öyle

Kuşa ilgi gösterip korkutmazsanız size yaklaşacaktır. ben kuşumu 15gün önce aldım. 2. gün elime gelmeye başladı. şuan göğsünü okşayamıyorum. elimi yakınlaştırınca hemen atlıyor elime. arkadaşın dediği gibi dişi ise biraz hırçın oluyorlarmış. ama ona güven vererek zamanla alıştırabilirsiniz.
Size tavsiyem kuşla 1-2gün haşır neşir olun , kafesinde oyuncak ve yem bırakmayın. Yemi elinizle verip elinize konmasına uğraşın. elinize almaya da sakın çalışmayın. onun elinize gelmesini bekleyin. ısırırsa tepki vermeyin

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uygulamaya başladım bile. Kuşum bu arada erkek. Elimi önüne koyunca çıkıyor ama zorla yani. Kendini sevdirmeyi hiç sevmiyor hemen saldırıyor. Ellerden çok korkuyor. Kafesini açınca saatlerce çıkmıyor.Ama Yaklaşınca korkmuyor. Biraz değişik benim Maviş' im :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri