petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşunun alışması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve antikor58 tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. antikor58
    Gizli

antikor58 Guest

6 aylık bir muhabbet kuşum var. Ama hala bize alışmadı. 4 aylıkken almıştık. Çok saldırgan. Çok iyi de ısırıyor maşallah :D Bana alışması için ne yapmalıyım? Tecrübelerinizden yar
    arlanmak isterim.

2. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

çok ısırdığına göre dişi sanırım kusunuz ilk olarak kusun size güvenini sağlamalısınız bunun için kuşla sürekli ilgilenin yeşillik yedirin sürekli ve yavaş hareketlerle kuşa yaklaşıp kısık sesle konuşun

3. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

M.k 'nun alışması için bayağı zaman gerekir hocam m.k'um elimi bile ısırmıyordu el ısırması iyi bişedir :) kuşum daha 1 aydır benle ele omuza felan geliyor elimde yem vs yiyor konuşturmaya çaışıyorum yanlız bi yere gittimi gelmiyor parmagına almaya çalışınca kaçıyor ancak 2 saat yavaş yavaş hareket edecende öyle

4. kullanici641
    Gizli

Kuşa ilgi gösterip korkutmazsanız size yaklaşacaktır. ben kuşumu 15gün önce aldım. 2. gün elime gelmeye başladı. şuan göğsünü okşayamıyorum. elimi yakınlaştırınca hemen atlıyor elime. arkadaşın dediği gibi dişi ise biraz hırçın oluyorlarmış. ama ona güven vererek zamanla alıştırabilirsiniz.
    Size tavsiyem kuşla 1-2gün haşır neşir olun , kafesinde oyuncak ve yem bırakmayın. Yemi elinizle verip elinize konmasına uğraşın. elinize almaya da sakın çalışmayın. onun elinize gelmesini bekleyin. ısırırsa tepki vermeyin

5. antikor58
    Gizli

antikor58 Guest

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uygulamaya başladım bile. Kuşum bu arada erkek. Elimi önüne koyunca çıkıyor ama zorla yani. Kendini sevdirmeyi hiç sevmiyor hemen saldırıyor. Ellerden çok korkuyor. Kafesini açınca saatlerce çıkmıyor.Ama Yaklaşınca korkmuyor. Biraz değişik benim Maviş' im :D

#5 antikor58, 5 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Şubat 2014

Sayfayı Paylaş