Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunun Cinsiyetini Kesin Olarak Belirleme

• Konbuyu başlatan Bozkurt71
  • Başlangıç tarihi
B

Bozkurt71

Guest
Esenlikler benim muhabbet kuşunu akrabalar dışarıda bulup getirmiş cinsiyetini bilmiyorlardı fotoğrafını gören kuşçu ise dişi herhalde demiş. Benim kuşun ceresi(gaga üstü) koyu pembe renkli fakat çok çok az beyazlıklar var. Cinsiyeti nedir? Acilen yardım edebilir misiniz?

Resim Atarsan Kesin Cevap ALırsın

Resimler hazır ama nasıl göndereceğimi bilmiyorum:(

Grafik ekle kısmına basınca Url istiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:32 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Resim nasıl ekleniyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
1Pg9D5.jpg
Kuşun bir resmi bu. http://i.hizliresim.com/krW2br.jpg Bu da biraz daha yakın çekim ceresinde çok hafif beyazlıklar da var yaşı ve cinsiyeti kesin olarak nedir?

Telefon benim değil :D eminmisiniz başka resme gerek var mı?

Maşallah, çok şeker bir erkek kuş. Renkler müthiş.

Maşallah resimden anlaşıldığı kadar erkek gibi.:)

Benim anlamadığım kuşçu neden tanıdıklara fotoyu görünce dişi herhalde demiş :( Erkek olduğundan emin misiniz? İnşaAllah erkektir. Ona göre isim vermem gerek. Bu arada bu kuş bayağı saldırgan 2 gündür bizde ve ne zaman kafes ardından elimi uzatsam saldırıyor ve çok az ötüyor dişi kuşlar daha saldırgan ve ağırdır diye biliyorum başka resim koymama veya kuşçuya götürmeme gerek var mı?

Korktu için saldırıyo 2 3 aylık bir bebek daha kesinlikle erkek kendize alismasi için sabırlı olmaniz lazim size ve eve alısana kadar 3 4 gun kafese elinizi sokmayın kafesten dısarı salmayın ilk ele alistirmakla baslayin sitede bazi arkadaslar nasil egitilice konusunda yazilari var onlari okuyun..

cere gaga kısmını yakından, önden ve net bir şekilde çekerseniz daha sağlıklı yorumlar yapılır....

Şu resimde cere rengi daha net görülüyor koyu pembe,mor gibi ama cerede çok hafif beyazlıklar da var bunun nedeni dışarıdayken yaralanmış olma ihtimali mi dişiliği mi bilemem. Cere rengi ileride maviye döner mi?] cere ve gaga resmi de burada inşAllah artık kesin cevap verilebilir. Ona göre kuşa isim koyup konuşmayı öğrenince yanına eş getirmeyi düşünürüm.
GnyQg7.jpg

1)Tam olarak nasıl anlıyorsunuz? Dişinin de erkeğin de cere rengi pembe olabilir diye biliyorum. Üstelik ileride ceresi mavileşir mi?2)Yavru olması alın çizgilerinden anlaşılıyor. Fakat benimkinin alın tüyleri çıkmaya başladı bu 5 aylık olduğunu mu gösterir fakat gözleri oldukça siyah bu da 2-3 aylık olduğunu göstermez mi?

1)Tam olarak nasıl anlıyorsunuz? Dişinin de erkeğin de cere rengi pembe olabilir diye biliyorum. Üstelik ileride ceresi mavileşir mi?2)Yavru olması alın çizgilerinden anlaşılıyor. Fakat benimkinin alın tüyleri çıkmaya başladı bu 5 aylık olduğunu mu gösterir fakat gözleri oldukça siyah bu da 2-3 aylık olduğunu göstermez mi?

1)Cere pembeyse erkektir disinin beyaz olur 2) alin cizgileri hep dogruyu gostermeyebilir goz siyahsa 2 aylik civaridir

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri