Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Erkek ishal de değildi normalde çok sağlıklı idi çiftleşme gerçekleşti her şey normal gidiyordu kuş bur anda yemden kesildi dişide hasta oldu antibiyotik tedavisine başladım dişi topladı ama erkek oldu

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Basın saolsun tekrar dısıye yeni es getırırsın yumurtadan sonra inşallah bidaha böyle sıkıntılar yasamassın yasamayız

Erkek ishal de değildi normalde çok sağlıklı idi çiftleşme gerçekleşti her şey normal gidiyordu kuş bur anda yemden kesildi dişide hasta oldu antibiyotik tedavisine başladım dişi topladı ama erkek oldu

Basın saolsun tekrar dısıye yeni es getırırsın yumurtadan sonra inşallah bidaha böyle sıkıntılar yasamassın yasamayız

Bossa 3 erkegim var 2 jumbo bir yerli ama dışı ye güvenemiyorum tam iyileşti mi atacağım tekrar ese

Son diski si böyle 3 gün daha antibiyotik uygulayacagim
1cb525d4fe62780c2a283fbdc4c05f9a.jpg
33e3b79ae30e7625966d8f53a0f8ff81.jpg

Bossa 3 erkegim var 2 jumbo bir yerli ama dışı ye güvenemiyorum tam iyileşti mi atacağım tekrar ese

Son diski si böyle 3 gün daha antibiyotik uygulayacagim
1cb525d4fe62780c2a283fbdc4c05f9a.jpg
33e3b79ae30e7625966d8f53a0f8ff81.jpg
Insallah duzelır insan 1 kus kaybedince muhabbetten soğuyor

Dışkıda düzelme var baya ikinci disiyede başladım antibiyotik tedavisine bakalım inşallah düzelirler

Amin İnşallah rabbim şifalar versın tez zamanda
Hayırlı Cumalar buarada

Maşallah 8 aylık dişimde ilk yumurtasını bugun verdı kuşlar hep peş peşe yumurtladı bı sıkıntı anında kaydırma sansım olucak yanı guzel oldu :D
lutınonun da 6. yumurtası oldu 2 sı dolu gec yattı yumurtalara ilk 2 bos kalan 4 den 2 sı dolu son 2 bellı deıl ınsallah onlarda dolu olur ilk kulucka ıyı gıdıor ınsallah cıkarmayıda basarırlar
yesil ciftinde 2 yumurtası dolu 1 bellı deıl yumurtlamaya devam edıor
1 cıft 7 yumurta var 6 sı kendının 1 ı baska kusun hepsı dolu bırı bugun yarın cıkıcak yumurta catlamıs maşallah 7 yumurtaya yatıor
1 cift 6 yumurta yapdı dınlendıremedım 4.kuluckada 6 yumurtadan 3 saglam kaldı onlarıda kaydırma yapdım 2 takıma altına bos yumurta verdım yavru bakdırıcam sadece dıer kusa cok yuk olmasın 7 yavru cok olur dıye
1cift dün yumurtladı 4aylık dişim maşallah
1 cift 5 yavrulu bebeler buyudu iyice renkler bellı olmaya basladı 2 tane yesıl 2 tane sarı sarılardan bırı spangle olucak buyuk ıhtımal dıerı parcalı ufak olan daha tuylenmedı pek bellı deıl
1 ciftte 2 yumurtası var yumurta devam edıor
2 takım daha var yumurtlıcak inşallah dişiler devamlı yuvada birinin erkegi albıno dierininki df sarı
assagıya bugun yumurtlayan dısı yı de koyuyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20180427_155522[1].jpg
    IMG_20180427_155522[1].jpg
    452.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 20180426_093612-1[1].jpg
    20180426_093612-1[1].jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 6
Maşallah geçen hafta aldığım dışı albıno erkekle yumurtladı inşallah dolu olurlar :)
1de kötü haberım var yeşil dışı altına yumurta kaydırmısdım doluydu onu kırıp yemiş yarısını yenmiş yuvada buldum üstünde diski vardı çatlamış dıe surmustum nedense onu kırmış yemiş ama canı saolsun nedim kısmet böyleymiş :/

Ekli dosyalar

• IMG_20180428_192216.jpg
    IMG_20180428_192216.jpg
    335.6 KB · Görüntüleme: 6
Maşallah geçen hafta aldığım dışı albıno erkekle yumurtladı inşallah dolu olurlar :)
1de kötü haberım var yeşil dışı altına yumurta kaydırmısdım doluydu onu kırıp yemiş yarısını yenmiş yuvada buldum üstünde diski vardı çatlamış dıe surmustum nedense onu kırmış yemiş ama canı saolsun nedim kısmet böyleymiş :/
Kuşlar yumurta da çatlak olduğunu anladimi yumurtayı yiyor yada yuvadan atıyor bunu bende tecrübe ettim

Cümleten hayırlı akşamlar [emoji4] bugün çok güzel şeylere şahit oldum mutlu oldum sizlerle paylaşmak istedim [emoji4] bazı maddi sebepler maddi çöküntü dolayısıyla takımlarımı devretmiştim sadece kendi yavrularımdan olan çift kalmıştı benimle. Bugün evde otururken birden tıkır tıkır sesler duymaya başladım bir baktım ki benim 4 aylık olan bu çift yuvalık ile ilgilenmeye dişi yuvalığın içine kafasını koymaya başlamış yuvalığın içine içine maniler söylüyor [emoji4] dişi de geldi yanına keşfe başladılar gagalamaya içini gözlemeye başladılar [emoji4][emoji4] gün içinde tekrar gözlemledim ki dişiye ayak atıyor benim yaramaz oğlan bıcır efendi [emoji4] ne kadar sevindim bilemezsiniz [emoji4] hayatta tam nefessiz kaldım dediği anda insan böyle güzel bir nefes alınca yeniden hayat buluyor bunu siz değerli dostlarla paylaşmak istedim [emoji4] saygılar sevgiler vesselam..

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cümleten hayırlı akşamlar [emoji4] bugün çok güzel şeylere şahit oldum mutlu oldum sizlerle paylaşmak istedim [emoji4] bazı maddi sebepler maddi çöküntü dolayısıyla takımlarımı devretmiştim sadece kendi yavrularımdan olan çift kalmıştı benimle. Bugün evde otururken birden tıkır tıkır sesler duymaya başladım bir baktım ki benim 4 aylık olan bu çift yuvalık ile ilgilenmeye dişi yuvalığın içine kafasını koymaya başlamış yuvalığın içine içine maniler söylüyor [emoji4] dişi de geldi yanına keşfe başladılar gagalamaya içini gözlemeye başladılar [emoji4][emoji4] gün içinde tekrar gözlemledim ki dişiye ayak atıyor benim yaramaz oğlan bıcır efendi [emoji4] ne kadar sevindim bilemezsiniz [emoji4] hayatta tam nefessiz kaldım dediği anda insan böyle güzel bir nefes alınca yeniden hayat buluyor bunu siz değerli dostlarla paylaşmak istedim [emoji4] saygılar sevgiler vesselam..

Çok çok sevindim moralim bozuktu gerçekten çok iyi geldi holsun kardeşim benim :)

Çok çok sevindim moralim bozuktu gerçekten çok iyi geldi holsun kardeşim benim :)
Sağolasın kardeşim [emoji4] bir dostun sevinmesine vesile olduysak ne mutlu [emoji4] inşaallah çok daha güzel haberler veririm maşaallahı eksik etmeyin [emoji4][emoji4]

Oh güzel güzel yavru sesi mutluluk veriyor insana

Oh güzel güzel yavru sesi mutluluk veriyor insana

O günler de gelirse inşaallah daha da mutlu olacağız hep birlikte [emoji4][emoji4]

Sağolasın kardeşim [emoji4] bir dostun sevinmesine vesile olduysak ne mutlu [emoji4] inşaallah çok daha güzel haberler veririm maşaallahı eksik etmeyin [emoji4][emoji4]

Maşallah kardesım Allahım sana bu mutlulugu en kısa zamanda yasatsın ınsallah cok sagol :)

Maşallah bu sabah ilk yavrumda cıkmıs :) resımını yukledıgım cıftımın :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180429_072929.jpg
    IMG_20180429_072929.jpg
    557.7 KB · Görüntüleme: 7
  • 22553718_122797745144498_112792175_o.jpg
    22553718_122797745144498_112792175_o.jpg
    161.1 KB · Görüntüleme: 5
Maşallah kardesım Allahım sana bu mutlulugu en kısa zamanda yasatsın ınsallah cok sagol :)
İnşaallah kardeşim sağolasın ne güzel bak senin de yavrular çıkmış sağlıkla büyüsün inşaallah [emoji4]