Karadeniz Pet

Muhabet Kuşumun Gözü var mı yok mu ?

Mrt2

Yeni Üye
Merhaba bugün yeni yemen düşmüş muhabbet kuşu aldım ama 1 gözü sağlam diğerinde gözü mu yok daha açılmamış mi tam olarak anlıyamadim değerli ustadlarima sorayım dedim

Ekli dosyalar

• 20170916_183741.jpg
    20170916_183741.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 49
Ek 2

Ekli dosyalar

• 20170916_185937.jpg
    20170916_185937.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 45
Size kuşu bu şekilde satanın vicdanından şüphe ederim. Antibiyotikli göz damlası alın ve damlatın, terramycin deri merhemi de sürün. Ne kadar erken uygulamaya başlarsanız o kadar iyi olur.

Bu arada kuş yavru değil. Satan kişi sizi kandırmış. Bakımsız, hasta ve belki de hırpalanmış bir kuş.

Teşekkürler yarın gidip geri vercem

Keşke almadan önce biraz araştırma yapsaydınız. Eğer bunu verip bir başka kuş alacaksanız mutlaka yeni kuş alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Ayrıca petshoptan almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hele ki bu kuşu aldığınız yerden sakın almayın.

Peki pet shop dışı nerden temin edebilirim ?

Üretici bulabilirsiniz. Forumda araştırın ya da facebookta arayabilirsiniz

Bence geri vermeyin. Geri verirseniz kuşun sonu ölüm olacak. En azından iyileşmesine vesile olun. Kuşun size ihtiyacı var. Belki de onun için bir şanssınız. Hem güzel bir kuş tedavi ederseniz çok güzel bir kuş olacak. Süleyman beyin dediği gibi Eczaneden Genta damla alın. Çok ucuz bir ilaçtır. Sabah öğle akşam birer damla damlatın. Ayrıca Göz çevresine teramycin krem sürün. Sabah akşam. 4 gün sürecek tedavi. 3 gün tedaviden sonra 1/10 oranında sirke katılmış suyu fısfısa koyun ( camsil fısfısı da olur. ) Kuşu banyoya götürüp yemlikleri ve altlığı çıkararak kuşun her tarafı iyice ıslanana kadar sıkın iyice ıslansın kuş. Bu uygulama da tüylerini dezenfekte edecek. Suyuna da 3-4 gün 8-10 damla kadar sirke katın. ( Tercihen beyaz sirke temizlik sirkesi de deniyor )
15-30 gün kadar sonra kuşun güzelliğine şaşıracaksınız.

petshopdan aldım öldü,üreticiden al kesinlikle,

Tavsiye ve bilgileriniz için teşekkürler.

Geri