Karadeniz Pet

Muhbbet kuşu kaç aylıkken yumurtlar ?

Yunus ERTUĞRUL

Yeni Üye
Bi kaç siteye baktım dişi 8-9 aylık olunca yumurtlamaya başlar diyen var 6 aylık olunca diyende var . Doğrusu yaklaşık olarak kaç aydır aydınlatırsanız sevinirim

Not: 4,5 - 5 Aylık dişi 7 aylıkta erkek kuşum var . iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar ,erkek kur falan yapıyor .

Ben 8 biliyorum. Olması gereken 1 yaşında.

5-6 aylıkken yavru aldım dişiden. İri ırk kuşlarda 7-8 aydır onlar geç olgunlaşır

5-6 aylıkken yavru aldım dişiden. İri ırk kuşlarda 7-8 aydır onlar geç olgunlaşır

Benim kuşlar yerli .gerçi dişi biraz iri ama sanırım oda yerli

DXdgr1.jpg

Fotoğraf eski

Arkadaslar aklimda takilan birsey var benim mubis erkek yaklasik 1 yasinda ama tuy dokuyor disi alsam yumurta yaparlarmi ?

6 aylıkken kuşlar yumurtlaya biliyor ama kuş için 6. ay çok erken oluyor. Daha kendi gelişimini tamamlamadan yumurtlamaya ve yavru büyütmeye başlayınca kuşun ömründen yiyor.

6 aylıkken kuşlar yumurtlaya biliyor ama kuş için 6. ay çok erken oluyor. Daha kendi gelişimini tamamlamadan yumurtlamaya ve yavru büyütmeye başlayınca kuşun ömründen yiyor.

Peki hocam kaç aylık olunca gelişimini tamamlamış oluyor ? atıyorum 6 aylık olunca yumurtlarsa yumurtayı alırsam altından bi sorun olur mu ? bi sonraki yumurtayı kırma , yumurtaya oturmama vs ..

Son düzenleme:
8 aylıkken üremeye başlarlar fakat yumurta yapsa bile %80 boş çıkar çünkü ilk deneyimleri ve daha çok gençler...

Geri