petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Musluk Suyu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yılmaz Ç. tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Yılmaz Ç.

Merhabalar,
    ben kuşlarıma sürekli hazır su veriyorum ve musluk suyu kullanmaktan çekiniyorum. Çünkü klorlama yok temiz amas arada klorluyorlar. İshal olur diye hazır su veriyorum. Musluk suyuna geçiş yapayım mı birde vitamin kimyasal işlemden geçiyor diye kullanmıyorum kullanmamda fayda var mı ? en son olarak kuşlarım ara ara öpüşüyorlar ve birbirlerinin yanaklarını kaşıyorlar eş tutmuş mudur çiftleştirmek istiyorum.
    birde hangi ırktan olduğunu söylerseniz çok makbule geçer alttaki konuda resimleri var.
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/kuslarim-kac-aylik-acaba-3572.html

#1 Yılmaz Ç., 2 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Haziran 2013
  2. Eren Temiz

Eski kuşumuzu 2 yıla yakın baktık musluk suyu kullandık hiç bir şey olmadı.
    Şimdi ki muhabbet kuşum boncuğa da musluk suyu kullanıyorum.

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    İlden ile değişir bazı illerin suları çok sert&tuzlu olur mesela Marmaris suları ideal onun için bende 1 yıldır musluk suyu kullanıyorum :) Bu arada musluk suları kalsiyum ve magnezyum bakımından zengindir ama fazla olursa zararlı tabikide

4. Yılmaz Ç.

Teşekkür ederim. Peki ırkları ve vitamin vereyim mi ?

5. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Ben şaşal suya alıştırdığım için çeşme suyu kullanmıyorum.

6. Gökhan YILDIZ

doğadaki kuşlar su bulamıyor siz musluk suyumu hazır sumu kullanayım derdindesiniz...

7. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bende kendi içtiğim madran suyundan kullanıyorum,daha 2 kere çeşme suyu içmiştir o da damacana suyu bittiğinde koyduğum zamandır :)

8. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar o kadar abartmaya gerek yok..Kuşlar doğada hazır sumu içiyor..Çamurlu pis tozluda olsa içiyorlarsonuçta..Oyüzden çesme suyunun hiçbirzararı olmaz gönül rahatlığıyla verebilirsiniz..

9. Yılmaz Ç.

Serkan abi 2 kuşumada musluk suyu verdim ikiside öldü önceden beslediklerim. Ama bunlara biraz korkuyorum o yüzden açtım bu konuyu. Ama sularımız eskisinden çok daha iyi durumda.

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Açıkçası doğadaki su ile evlerimize gelen suları bir tutamayız. Bugün İstanbul' da bir evden çeşmeden akan suyu değil de gidip herhangi bir dereden akan suyu gönül rahatlığıyla içebilirim.. Tozu çamuru beni ilgilendirmez onlar da biliyorlar herhalde temiz yerini.. Ben hazır su kullanıyorum, çeşmeyi önceden de denedim, yaramadı.. Hazır su kullanmakta her türlü fayda var. Kendi boğazınızdan eksilmez o kadar. Şuncacık kuş zaten.. O yüzden ben hazır su öneriyorum size ustam.. Şiddetle.

11. Yılmaz Ç.

Sağolun hocam. Teşekkür ederim.

12. pınar

pınar New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar ben uzman kuşşçudan kuş alıcam daha önce küçüklüğümden beri kuş besledim ama benimde kuşlar hakkında çok bilgim yok şuan kuşum yeni doğdu sahiplendik 60 tly kuşçumuz bize birsürü şey anlattı küçüklüğünden beri kuş beslermiş sakkın pethşhoptan kuş almayın bu arada kuşçımuzun dediğine göre kuş vitaminleri hiç işe yaramıyomuşş şuana kadar hasta olan evdeki beslediği kuşlara bebek vitamini vermişn normal bildiğimiz insan vitamini bütün hastalıkları o geçiriyo sularıda çok kafanıza takmayın :)

#12 pınar, 4 Aralık 2014
    Son düzenleme: 4 Aralık 2014
  13. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    [MENTION=13557]pınar[/MENTION] foruma hoş geldin. Keyifli sohbetler.
    1,5 sene önce üzerinde konuşulmuş su konusuna farklı bir bakış açısı getirdin. :)

#13 Levent ACAR, 4 Aralık 2014
  14. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    aradan 1.5 sene geçmiş :) bende yeni konu sandım :) yorum atıyorum :)

#14 Resul OZYAMAN, 4 Aralık 2014
  15. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Arkadaşım sana şu şekilde cevap vereyim evine şaşal su alıp içemeyen var ömrü boyunca çeşme suyu içmiş insanlar var eğer durumun iyise al şaşal su ver hayvanlara içsin yada çeşme suyunu kaynat soğuyunca ver benim kuzenin arkadası var muhabbet kuşları 9 yaşında şaşal su verdiklerini duymadım kendileride içmiyolar zaten , ama şöylede tasarruf yapabilirsin ille şaşal su vercem diyosan git al 5-10 litre şaşal su ve çift kuşun varsa zaten günlük yada 1 gün arayla suyunu değiştiriyoruz e zaten fazla su tüketen hayvanlarda değil kışın mesela ,ben yarım çay bardağı koyuyorum kuşlara su 2 gün kalıyor ve suyun %70'i daha sulukta kalıyor belki 1 hafta bıraksam bitmicek o yüzden az kuş besleyenler şaşal su verebilir ama üretimciler fln uğraşamaz yetiştiremez ..ama dediğim gibi az kuş varsa al şaşal su içsinler ,bende şaşal su veriyorum ,ama ailem çeşme suyu içiyor :((

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşları çeşme suyu içer mı