Karadeniz Pet

ne yapa bilirim

emre aybi

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba benim sorum var benim muhabbet kuşum dışarı çıkmayı çok seviyor hatta o kadar seviyor ki sabah ben uyurken gagasıyla kafese vuruyor bende çıkarıyorum ama geri koyarken girmiyor kaçıyor bazen elime geliyor ama kafesi sokcağımı anlayınca kaçıyor ne yapabilirim

Haliyle ucmayi seviyor, avucuna biraz yem ya da yeşillik ya da
sevdiği bir oyuncak alip kuşun ilgisini çekip onuda
kafese kusla beraber koyabilirsin.

Bende aynı sorunu yaşıyordum salık olmak ona daha eğlenceli geliyor. Dışarıda en çok ilgi gösterdiği şeyi kafese koydum onunla ilgilenirken oyalanıyor istemiyor dışarı çıkmayı. Ama yinede kuduruyor çıkartmıyorum alışması için bi süre sonra durgunlaşıp kaşınmaya başlıyor :)

Benimkide aynı durumda mecburen elime alıyorum bazen parmaklarımla kavga ediyor.
Ele alışkın olduğu için avucuma aldığımda bi sıkıntı çıkmıyor.
avucumda tutup biraz kaşıyorum mest oluyor zaten.
herzaman öyle almıyor tabiki arada çok uğraştırırsa..
bi şekilde anlaşacaksınız :D kolay gelsin.

Son düzenleme:
Kafes tabanına marul koy, dayanamaz girer. Girdiğinde de kapatırsın hemen.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşaallah kuşunuza acıkınca mecbur girecektir :)

Acilen kafese koymak gerektiğinde ben şöyle yapıyorum.
Omzuma kondurup penceresi olmayan bir odaya giriyorum, bizim evde banyo.
Banyoda ışığı aniden kapatıp avucuma alıp yakalıyorum.
Sonra kafese koyuyorum.
Bu yöntem çok tavsiye edilesi bir yöntem değil biliyorum ama bazen şartlar zorunlu kılıyor.
Tabi bunun için kuşu istediğiniz zaman parmağınıza, ya da omzunuza kondurabilmeniz lazım.
Ayrıca avuçlanmaya çok tepki göstermemesi ve bu uygulamanın sizden soğumasına sebep olmaması lazım.
Şöyle de bir risk var; ışığı kapatır kapatmaz havalanırsa çok tehlikeli olur hemen ışığı açmanız lazım, zira feci şekilde çarpabilir, kapağı açıksa klozetin deliğine bile düşebilir.
Bu şekilde ışık kapanır kapanmaz havalanma huyu varsa bunu denemeyin.
Benimkiler hareketsiz kalıyor o yüzden işe yarıyor.
Işık kapandığında zifiri karanlık olması lazım, az bir ışık bile geliyorsa işe yaramayabilir.

Dediğim gibi riskli bir yöntem çok tavsiye edilesi de değil, her kuşa uymaz.
Kendi durumunuza göre değerlendirebilirsiniz.

Geri