Karadeniz Pet

ne yapmalıyım?

alifndk466

Yeni Üye
arkadaslar 1 hafta önce petshoptan bir çift kırık cek aldım es diye orda bayagı izledim yuvalıga girip çıkıyordu dişi
eve gelfim haliyle daha yeniler jafesi ogreniyorlar kafesim geniş çifthanelerden
dişi kus hayatımda görmedğim hareketlerle erkege müthiş kurlar yapıyor yem kusmaya calisiyor ama erkek kendini geri çekiyor kanadını vs didikliyor dişi kavga yok aralarında ama erkek bu durumdan rshaysız oluyor hafifte bir tüyden cıkmıs sanırım yeni
2 gündürde dişi tepesinden hiç inmiyor bu aksam ara bölmeyi kapattım dişiden korktum[emoji2]
sizce nasıl yapmalıyım tamamen ilgisiz erkek şunda
f34c74e647fcf30d06fc5775bac83a75.jpg
d3602e82b012c242d98d5b2353936c80.jpg
1972d7eb00b4f92208929fddfa9ae11c.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde kafeste kalamak kemiği ve kuş kumunu göremedim.

hocam tam olarak d3mek istediğim dili jus fena halde erkepe erkeğe kafayı takmıs kurlar yapıyor ama erkek oralı değil tellere vs kaçıyor sonra dişi ötüşüyor
petshop es dediği halde es belirtisi göremedim 1 haftada sizce ayırsam nasıl olur erkek biraz kızısabilirmi

hocam tam olarak d3mek istediğim dili jus fena halde erkepe erkeğe kafayı takmıs kurlar yapıyor ama erkek oralı değil tellere vs kaçıyor sonra dişi ötüşüyor
petshop es dediği halde es belirtisi göremedim 1 haftada sizce ayırsam nasıl olur erkek biraz kızısabilirmi

Kuşlar bi yerine alışsın bence erkek kafese hakimiyet kursun biraz bekle

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar bi yerine alışsın bence erkek kafese hakimiyet kursun biraz bekle

açayımmı abi ara bölmeyi dişi cok fena oyunlar yapıyor korktum birşey yapar diye erkek birazda durgun tüyden yeni çıkıyor daha dişi bitirmiş

açayımmı abi ara bölmeyi dişi cok fena oyunlar yapıyor korktum birşey yapar diye erkek birazda durgun tüyden yeni çıkıyor daha dişi bitirmiş

Aç bence zaten erkek istemezse ciftlesmez

Aç bence zaten erkek istemezse ciftlesmez

yarın sabahtan acayım bugun mama verdim dokunmamıslar
dişinin erkeğe kur yapması eş olma acısından olumlu değil mi
bana es kuslar dendi ama ese yeni atıldıgı belli kusların [emoji2]

yarın sabahtan acayım bugun mama verdim dokunmamıslar
dişinin erkeğe kur yapması eş olma acısından olumlu değil mi
bana es kuslar dendi ama ese yeni atıldıgı belli kusların [emoji2]

Israrcı dişi iyidir bana göre erkeği öyle yada böyle kandırır tek sıkıntı baskın dişi ise kuluçka ve yavru bakma döneminde erkek tuvaliga girip dişiyi rahatsız ederse erkeği dövebilir hatta öldürebilir bunun için takipte kalın erkek darbe görürse ara bölmeyi kapatıp tuvaliga yakın yere yemlik mama koyarsınız dişi yer geri girer yada yuvaya dal darı koyarsınız ordan yer takipte kalırsınız kuluçka döneminde erkek dişiyi sorunsuz beslerse kuluçkaya rahat geçirirsiniz yavrular çıkınca da erkeğin tuvaliga girmesine izin verirse dişi yönünden sıkıntı yasamazsınız ama bu dönemdede erken ese dikka edin erkek de çok kızışırsa dişiyi sürekli kuluçkada kaldırıp çiftleşmeye çalışabilir yada dişi yuvalikda çıkınca yavrulara zarar verebilir takipte olursunuz her daim ama öncelikli olarak kuşlarınız sağlıklı bir eşmezsin bunlar sonrakimproblemler

Israrcı dişi iyidir bana göre erkeği öyle yada böyle kandırır tek sıkıntı baskın dişi ise kuluçka ve yavru bakma döneminde erkek tuvaliga girip dişiyi rahatsız ederse erkeği dövebilir hatta öldürebilir bunun için takipte kalın erkek darbe görürse ara bölmeyi kapatıp tuvaliga yakın yere yemlik mama koyarsınız dişi yer geri girer yada yuvaya dal darı koyarsınız ordan yer takipte kalırsınız kuluçka döneminde erkek dişiyi sorunsuz beslerse kuluçkaya rahat geçirirsiniz yavrular çıkınca da erkeğin tuvaliga girmesine izin verirse dişi yönünden sıkıntı yasamazsınız ama bu dönemdede erken ese dikka edin erkek de çok kızışırsa dişiyi sürekli kuluçkada kaldırıp çiftleşmeye çalışabilir yada dişi yuvalikda çıkınca yavrulara zarar verebilir takipte olursunuz her daim ama öncelikli olarak kuşlarınız sağlıklı bir eşmezsin bunlar sonrakimproblemler

sagolasın ustam takip edecegim

Onlara kuş sesi dinletin.Birde ayırma yapcaksanız kuşlar birbirini görmesin eş tutmuş kuşlarda böyle yapılır.

Geri