Ne yapmalym

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Aydın tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  Çift Kuşlarımın kızışmalarını bekliyodum ki kızışmışlar birbirlerini öpüp kaşıyorlar hatta yemeğin üstünde rastgele onlara baktım erkeği dişinin ağzına kusuyordu bende dedimki yuvalık koyayım koydum ama yuvalığın altı boş altına ne koymalıyım acaba kuşların yedikleri yemlerin kabuğunumu koysam diye düşündüm sonrada aklıma Kuş kumu geldi sizce ne koymalıyım cvplarınızı bekliyrm şimdiden tşkler :)
   
 2. Onur TÜFEKCİ
  Çevrimdışı

  talaş veya içine tam oturan bir tahtanın iç kısmı oval şekilde oyuk. yada siz oyabilirsiniz.
   
 3. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  Bide unuttuğum bişey var onuda söyleyeyim bnm yuvalık tahtadan deyil tahtadan alacaktım kuşçum tavsiye etmedei bana plastik olandan verdi bi sorun yaratmaz değil mi
   
 4. Onur TÜFEKCİ
  Çevrimdışı

  her zaman tahtadan yanayım, örnek tüneklerde tahta olmalı. yavruluk plastik olması sorun yaratır mı, cidden bilmiyorum.
   
 5. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Tahta kullan,plastikte neymiş. Hayvan kemirecek içini. Malum annelik içgüdüsüyle yuva hazırlığı yapacak. Plastiği nasıl kemirecek? Olacak iş değil. İçine hiçbir şey koymayın. Gerek yok. Ha illa koyacağım diyorsan kum koy. Ama bu sıcaklarda pek gerek yok.
   
 6. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  ya kemirecek diyosunuzda sevtap hocam kuşum içine gidip yanını kemiriyor ve ben bu sesi pek sevmiyorum bide kuş kumunu yuvalığın altındaki ovuğu dolduracak kadar doldurursam yeterlimidir.
   
 7. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Sevmiyorsunuz ama yapacak bir şey yok. Kuş plastiği kemirse daha mı iyi? Ne kadar sağlıksız. Plastik şeylerin ne kadar zararlı olduğunu benden daha iyi bilirsiniz. Kumu bir avuç koyun yeter.
   
 8. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  ama bi sorun var galiba bnm bildiğim dişi yuvaya girer erkek girmez bizim dişi yuvaya girdiğinde bazen erkekte giriyor erkek girdiği gibi dişi hemen çıkıyor ve çiçkçiklemeye başlıyor ilerde yumurtlarsa Allah'ın İzniyle sorun olmaz mı .s
   
 9. Eren ERDEM
  Çevrimdışı

  Yuvalıkta da çiftleştikleri oluyor :D
  Ondan giriyor olabilir erke kuş.

  Ayrıca ben de tahtadan yanayım yuvalık konusunda. Her şey doğala ne kadar yakın olursa kuşlar da o kadar mutlu ve sağlıklı olur.
   
 10. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  haklısınız bazen iki kuşumda yuvadayken bi ses yükseliyor. :D ama bilmiyorum çiftleşip çiftleşmediğini bide dişi kuş yuvanın tabanını kemiriyr yuvanın altına herhangi birşey bıraktığımda bi srn olmaz umarım bide tahta yuva konusunda bizim kuşlar bu yuvaya alışık değiştirirsem şimdi sorun yaşarlarmı sorularımla boğdum sizi k.bakmayın :D :D :D
   
 11. Eren ERDEM
  Çevrimdışı

  Bir sorun olursa dişi kuş onu yuvadan atar merak etme. Ancak yuvalığın değişmesi konusunda daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır. yanlış bir bilgi vermek istemem.
   
 12. Süleyman Aydın
  Çevrimdışı

  cvplarınız için ve beni bilgilendrdiğnz için tşkler :)
   
 13. Onur TOPAL
  Çevrimdışı

  Onur TOPAL Profesyonel

  Katılım:
  29 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Istanbul ~ Bursa
  Plastik koyacak olursan talas da koymalısın. yuvanın içerisine uygun bir tahta da yerlestirebilirsin.
   

Sayfayı Paylaş