Karadeniz Pet

Ne yapmalym

• Konbuyu başlatan Süleyman Aydın
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Aydın

Guest
Çift Kuşlarımın kızışmalarını bekliyodum ki kızışmışlar birbirlerini öpüp kaşıyorlar hatta yemeğin üstünde rastgele onlara baktım erkeği dişinin ağzına kusuyordu bende dedimki yuvalık koyayım koydum ama yuvalığın altı boş altına ne koymalıyım acaba kuşların yedikleri yemlerin kabuğunumu koysam diye düşündüm sonrada aklıma Kuş kumu geldi sizce ne koymalıyım cvplarınızı bekliyrm şimdiden tşkler :)

talaş veya içine tam oturan bir tahtanın iç kısmı oval şekilde oyuk. yada siz oyabilirsiniz.

Bide unuttuğum bişey var onuda söyleyeyim bnm yuvalık tahtadan deyil tahtadan alacaktım kuşçum tavsiye etmedei bana plastik olandan verdi bi sorun yaratmaz değil mi

her zaman tahtadan yanayım, örnek tüneklerde tahta olmalı. yavruluk plastik olması sorun yaratır mı, cidden bilmiyorum.

Tahta kullan,plastikte neymiş. Hayvan kemirecek içini. Malum annelik içgüdüsüyle yuva hazırlığı yapacak. Plastiği nasıl kemirecek? Olacak iş değil. İçine hiçbir şey koymayın. Gerek yok. Ha illa koyacağım diyorsan kum koy. Ama bu sıcaklarda pek gerek yok.

ya kemirecek diyosunuzda sevtap hocam kuşum içine gidip yanını kemiriyor ve ben bu sesi pek sevmiyorum bide kuş kumunu yuvalığın altındaki ovuğu dolduracak kadar doldurursam yeterlimidir.

ya kemirecek diyosunuzda sevtap hocam kuşum içine gidip yanını kemiriyor ve ben bu sesi pek sevmiyorum bide kuş kumunu yuvalığın altındaki ovuğu dolduracak kadar doldurursam yeterlimidir.

Sevmiyorsunuz ama yapacak bir şey yok. Kuş plastiği kemirse daha mı iyi? Ne kadar sağlıksız. Plastik şeylerin ne kadar zararlı olduğunu benden daha iyi bilirsiniz. Kumu bir avuç koyun yeter.

ama bi sorun var galiba bnm bildiğim dişi yuvaya girer erkek girmez bizim dişi yuvaya girdiğinde bazen erkekte giriyor erkek girdiği gibi dişi hemen çıkıyor ve çiçkçiklemeye başlıyor ilerde yumurtlarsa Allah'ın İzniyle sorun olmaz mı .s

Yuvalıkta da çiftleştikleri oluyor :D
Ondan giriyor olabilir erke kuş.

Ayrıca ben de tahtadan yanayım yuvalık konusunda. Her şey doğala ne kadar yakın olursa kuşlar da o kadar mutlu ve sağlıklı olur.

Yuvalıkta da çiftleştikleri oluyor :D
Ondan giriyor olabilir erke kuş.

Ayrıca ben de tahtadan yanayım yuvalık konusunda. Her şey doğala ne kadar yakın olursa kuşlar da o kadar mutlu ve sağlıklı olur.

haklısınız bazen iki kuşumda yuvadayken bi ses yükseliyor. :D ama bilmiyorum çiftleşip çiftleşmediğini bide dişi kuş yuvanın tabanını kemiriyr yuvanın altına herhangi birşey bıraktığımda bi srn olmaz umarım bide tahta yuva konusunda bizim kuşlar bu yuvaya alışık değiştirirsem şimdi sorun yaşarlarmı sorularımla boğdum sizi k.bakmayın :D :D :D

Bir sorun olursa dişi kuş onu yuvadan atar merak etme. Ancak yuvalığın değişmesi konusunda daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır. yanlış bir bilgi vermek istemem.

cvplarınız için ve beni bilgilendrdiğnz için tşkler :)

Plastik koyacak olursan talas da koymalısın. yuvanın içerisine uygun bir tahta da yerlestirebilirsin.

Geri