petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne Yapmam Gerekiyor Hastalık nedir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Halil50 tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Halil50

Halil50 Guest

Arkadaşlar Daha Öncede Konu Acmıstım Levent Abi bitin nasıl öldürülcegi hakkında ama
    Kuslarımda Bit Varmı Bilemiyorum 5 aydır 1 tane yavru alamadım . Yavru Yumurtadan cıkıyor büyüyor tüyleri cıkmadan kursagı dolu ölüyor . tüm kuslarda birde Resimlere bakın ve ne yapmam gerektigini söyletin 20 cift muhabbet ve 5 cift kanarya aynı yerdeler ...

2. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Bitler gözle görülür. Bitten olduğunu zannetmiyorum.Kuşların ölümünde başka nedenler olabilir.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çok çok üzüldüm. Bir arkadaşımın benzer bir durum başına geliyordu fakat kuşları aynı kandandı. Kuşlarına farklı kanlar girerek bu olayı çözmüştü. Ortamında havadar olmasına dikkat etmek gerek. geçmiş olsun

4. Halil50

Halil50 Guest

Teşekkür Ederim Peki Kandan Dedinizde Tüm Kuslarda böyle kandanmı :D
    bira mayasıda veriyom kuslar yavruluyor ama ölüyor ve ya yumurtanın içinde ölüyor
    Ani ısı deyişimi var . Isıtıcım yok mlsf soba ile ısıtmaya calısıyorum kısın ?

5. kadir5640

kadir5640 New Member

Beğenileri:
    0
    ani ısı değişimi normalde bütün kuşlar için tehlikelidir yavrular için hayli hayli tehlikelidir fakat resimde dikkatimi çeken kuş öldükten ne kadar sonra çektiniz resmi derisi çok kuru geldi bana bulundukları ortamda nem varmı yoksa çok kuru bi havamı var ?

6. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    ortam nemi ve havalandırması çok öenmli.. kuşlar öldüğünde derilerinde bir gerginlik kuruluk var ise kuşların kursağı dolu ama ölüm sebebi. gida zehirlenmesi olabilir. burada mamayı gözden geçirmek lazım... diğer sebebi soguklardan dolayı anaçların pek su tüketmemleri ayrıca yavrularında gereken sıvıyı almamaları bu da kursakda gıdaların sindirilmemesine neden olup ölümlere yol açabilir..

Sayfayı Paylaş