Karadeniz Pet

Ne zormuş yavru almak...

cetinates

Paylaşımcı Üye
merhabalar,

Maşallah şu an 4 tane Muhabbet kuşum var yaklaşık 2 yıldır Muhabbet kuşu besliyorum,yavruyken satın aldığım dişi kuşumu 1 yıl kadar tek besledim birkaç kelime öğrenip konuştu bizede çok düşkündü,yanına kendisi gibi eğitimli konuşan erkek mavişi eş aldım,çiftleşme olmadı dişi kuşu verip bir kaç tane değişik dişi kuş aldım maviş hiç biriyle eşleşmedi,bu arada mavişten daha fazla kelime haznesi olan erkek bir kuş daha aldım fıstık mavişten de insan canlısı havada karada tünekte sürekli çiftleşme durumunda olmasına rağmen yanına aldığım dişi kuşlara hiç yüz vermedi,bu kuşlardan yavru alma ümitlerimi yiytirdim,aynı kafeste güzel anlaşıyorlar,kafesten çıkartıncada bizimle gayet ilgililer evin birer ferdi gibiler.

yavru almak için 2 ci bir kafes ayarlayıp eş olduğundan emin olduğum bir çift kuş aldım,her iki kafeste evin salonunda duruyor,erkek kuşlar kafesten çıkar çıkmaz eş kuşların kafesinin üzerine konuyor,eş kuşlar yaklaşık 1 haftadır bende öpüşme yem kusma vaba ne ar yuvaya girdiklerini yada çiftleştiklerini görmedim,yumurtlama süreci acaba ne kadar sürer ? bu eşlerden yavru alabilmem için tavsiyeleriniz nedir ? şimdiden tüm arkadaşların Mübarek kurban bayramını kutlarım.

Yavru almak istiyorsanız salmayin kuşlarınızi ve eğitimli kuşlarınızi unutun sadece yem su vb ihtiyaçları için yanlarına gidin ilgilenin yavru alırsınız inşaallah

eş kuşları salmıyorum,diğer 2 erkeği salıyorum,bir zararı olurmu ?

Çetin abi 1 hafta ortama alışmaları için az bir zaman. Eş olduklarından eminsen ortama alıştıklarında ve kendilerini hazır hissetiklerinde çiftleşme olacaktır. Bu zaman içinde fazla rahatsız edilmemeleri haftalık yumurta maması verilmesi yararlı olacaktır.Bereketli üretimler.

Çetin abi 1 hafta ortama alışmaları için az bir zaman. Eş olduklarından eminsen ortama alıştıklarında ve kendilerini hazır hissetiklerinde çiftleşme olacaktır. Bu zaman içinde fazla rahatsız edilmemeleri haftalık yumurta maması verilmesi yararlı olacaktır.Bereketli üretimler.

İlginize teşekkürler,gün aşırı yumurta maması veriyorum.

İlk önce sunu belırtmek gerekır kı kus uretmek oldukca guctur. Her kus uruyecek dıye bır kaıde yoktur. Kuslarınız cok ıyı anlasıyor olabılır. Bu durum onların cıftleseceklerı anlamına gelmez.

Cıftlestırmeyı kolaylastırmak ıcın

1 kuslarınız en az bır yasında olmalı

2 es tutmus olmalı

3 kafes bos bır oda ya da cok gırılmeyen bır odada yuksek bır yerde asılı olmalı

4 kızısmıs olmalı

5 yem ve su degısımı dısında yalnız bırakılmalı

6 haftada 3 kez yemlerıne bır cay kasıgı kısnıs atılmalı. Baharatcılarda bulunur.

7 haftada ıkı kez yumurta maması yapılmalı

8 kafeslerıne taze nane ve havuc asılmalı

9 yuvalık takılmalıdır.

Kesın olmamakla bırlıkte bazı ele alısık erkek ya da dısıler cıftlesmemektedır. Unutulmamalıdır kı muhabbet kusları kalabalık ortamlarda yasamayı seven kuslardır. Erkek kusun kalabalık ortamda üreme güdüsü artar. Ayrıca bu tür haycanlarda grup psıkolojısı vardır. Evde 2 cıftle (4 kus) uretım yapmak yavru ozlemınızı gıderecek ve daha kolay yavru almıs olacaksınız. Buna ımkan yoksa kuslarınıza gunde 1 saat ınternetten cıftlesme ya da yavru sesı dınletmenız onerılır.
Son olarak belırlı bır uyku duzenıne sahıp olmalı; en az 10 saat sessız ortamda uyumalılardır.

İlk önce sunu belırtmek gerekır kı kus uretmek oldukca guctur. Her kus uruyecek dıye bır kaıde yoktur. Kuslarınız cok ıyı anlasıyor olabılır. Bu durum onların cıftleseceklerı anlamına gelmez.

Cıftlestırmeyı kolaylastırmak ıcın

1 kuslarınız en az bır yasında olmalı

2 es tutmus olmalı

3 kafes bos bır oda ya da cok gırılmeyen bır odada yuksek bır yerde asılı olmalı

4 kızısmıs olmalı

5 yem ve su degısımı dısında yalnız bırakılmalı

6 haftada 3 kez yemlerıne bır cay kasıgı kısnıs atılmalı. Baharatcılarda bulunur.

7 haftada ıkı kez yumurta maması yapılmalı

8 kafeslerıne taze nane ve havuc asılmalı

9 yuvalık takılmalıdır.

Kesın olmamakla bırlıkte bazı ele alısık erkek ya da dısıler cıftlesmemektedır. Unutulmamalıdır kı muhabbet kusları kalabalık ortamlarda yasamayı seven kuslardır. Erkek kusun kalabalık ortamda üreme güdüsü artar. Ayrıca bu tür haycanlarda grup psıkolojısı vardır. Evde 2 cıftle (4 kus) uretım yapmak yavru ozlemınızı gıderecek ve daha kolay yavru almıs olacaksınız. Buna ımkan yoksa kuslarınıza gunde 1 saat ınternetten cıftlesme ya da yavru sesı dınletmenız onerılır.
Son olarak belırlı bır uyku duzenıne sahıp olmalı; en az 10 saat sessız ortamda uyumalılardır.

paylaşımınız için teşekkürler,kişnişi hiç duymamıştım,tohumunu alıp yemine karıştıracağım.

Digerleride başka odadaysa salin aynı odadaysa salmayin

Kardesm oyuncaklari cikarna kusuda salma çiftleşirler fasla rahatsiz etme kyslari

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada kafes ve etrafındaki şeffaf pvc çok güzelmiş.
Siz mi yaptınız
Hazır mı aldınız?

Cetin abi sen bu ciftlerinden yavru almayi dene baktin olmadi hevesini yarida birakmayalim..Sana yavrulu bir takim vereyim o duyguyu da yasamis ol..

Bu şeffaf pvc'yi nasıl yaptırdınız? Benim de ihtiyacım var böyle bir şeye..

Son düzenleme:
Digerleride başka odadaysa salin aynı odadaysa salmayin

bilgilendirme için teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

Cetin abi sen bu ciftlerinden yavru almayi dene baktin olmadi hevesini yarida birakmayalim..Sana yavrulu bir takim vereyim o duyguyu da yasamis ol..

tamamdır Serkan bey,ilginize teşekkür ederim baktım olmadı dediğiniz gibi yavrulu takım için görüşürüz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

Bu arada kafes ve etrafındaki şeffaf pvc çok güzelmiş.
Siz mi yaptınız
Hazır mı aldınız?

Bu şeffaf pvc'yi nasıl yaptırdınız? Benim de ihtiyacım var böyle bir şeye..

reklam işiyle uğraşan bir arkadaş hatır için yaptı,büyük çaplı bir şirket olduğu için para karşılığı bu tür işler yapmıyor.reklam tabela plaket işleri yapan firmalar yapabilir.

şeffaf korumalı kafes üretim için uygun olmayabilir düşüncesiyle kuşları daha basit bir kafes olan genelde üretim için kullanılan ve içinde yavru alındığını bildiğim aşağıdaki kafese aktardım.şeffaf korumalı kafese yavruları koyarım ileride :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:07 -->-> Daha önceki mesaj 12:00 --

dişi kuşunuza nasıl konuşmayı öğrettiniz

İlk kuşumuzdu,yavruyken almıştık bütün ilgimiz onun üzerindeydi,kafesten çıktığında kesinlikle başka birşeyle uğraşmaz bizimle ilgilenir elimizde omuzumuzda durur bizim ilgilendiğimiz bilgisayar vs ne varsa oda merak edip kurcalardı,böyle olduğunda cicikuş,aşkım demeyi öğrendi öpücük atıp ıslık çalmayıda.

eş aldığımız anda bizi tanımadı :)

Geri