Karadeniz Pet

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Yaklaşık 1 yaşlarında çiftlerim var.2 aylıkken alınmalar yani yavruluktan itibaren benle kalıyorlar. Kafesleri hep odamdaydı , yeri hiç değişmedi. Lakin sanki kuşlarım bana hala alışmamış gibi hissediyorum.

• Beni gördüklerinde bir tünekten diğerine hızlıca geçiyorlar.
  • Göz bebeklerini büyütüyorlar.
  • Beni gördükleri an tüneklerinde 1-2 adım yana kaçıyorlar.

Sizce benden korkuyorlar mı ? , neden böyle yapıyorlar?

Yaklaşık 1 yaşlarında çiftlerim var.2 aylıkken alınmalar yani yavruluktan itibaren benle kalıyorlar. Kafesleri hep odamdaydı , yeri hiç değişmedi. Lakin sanki kuşlarım bana hala alışmamış gibi hissediyorum.

• Beni gördüklerinde bir tünekten diğerine hızlıca geçiyorlar.
  • Göz bebeklerini büyütüyorlar.
  • Beni gördükleri an tüneklerinde 1-2 adım yana kaçıyorlar.

Sizce benden korkuyorlar mı ? , neden böyle yapıyorlar?
Of [emoji51] Kardeşim naptın sen ya, hiç ilgilenmedin mi onlarla? Dişi için bir şey diyemem de erkekler çok fazla sırnaşırlar sahiplerine. Bu saatten sonra benim görüşüm zor alışırlar. Onları aldığınız zaman güvenlerini sarsacak bir harekette bulundunuz mu? Ya da bir şeyden çok korktukları oldu mu?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazı kuşlar ne yaparsanız yapın alışmazlar.Birde bunun üzerine ilgilenilmezse sizden korkarlar.Kuşlarında insanlar gibi karakterleri vardır.
Şimdiki kuşlarımdan önce 13 yaşına kadar baktığım kuşum omuzuma geliyor ve benimle beraber geziyordu, beni öpüyordu,sesimi duyunca ötmeye başlıyordu.Fakat hiç bir zaman elime gelmedi :( elimi uzatınca benden kaçıyordu.

Of [emoji51] Kardeşim naptın sen ya, hiç ilgilenmedin mi onlarla? Dişi için bir şey diyemem de erkekler çok fazla sırnaşırlar sahiplerine. Bu saatten sonra benim görüşüm zor alışırlar. Onları aldığınız zaman güvenlerini sarsacak bir harekette bulundunuz mu? Ya da bir şeyden çok korktukları oldu mu?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şöyle , erkek kuş kendini sevdiriyor , öptürüyor , omzuma geliyor , elimden yem vs yiyor ama bazen yukarıda ki hareketleri yapıyor.Neden böyle yaptıklarını anlayamıyorum. Mesela dişi de kendini sevdirir , öptürür , beni öpmeye çalışır ama bazen parmağımı uzattığım zaman sanki beni ilk kez görmüş gibi yapar.

@Karma @Melih.S59

Şöyle , erkek kuş kendini sevdiriyor , öptürüyor , omzuma geliyor , elimden yem vs yiyor ama bazen yukarıda ki hareketleri yapıyor.Neden böyle yaptıklarını anlayamıyorum. Mesela dişi de kendini sevdirir , öptürür , beni öpmeye çalışır ama bazen parmağımı uzattığım zaman sanki beni ilk kez görmüş gibi yapar.

@Karma @Melih.S59
Biraz daha yavaş hareketler ile elini uzat ürkmesinler ele gelmeyi sevmiyor olabilirler tam güvenlerini kazanamamış olabilirsin.

Geri