Karadeniz Pet

nefes alış verişi

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Merhaba geçen gün fark ettim benim dişi kuş geceleri soluk alıp verişi baya sesli oluyor yani sessiz ortamda erkeğin nefes alışı duyulmuyor ama dişinin nefes alış verisi fark ediliyor sanki 10 metre koşmuş ve yorulmuş şekilde nefes alıp veriyor bir sıkıntı olur mu ?

Birde dişide Erkek de Tip diye hapşırıyorlar 5-10 dk 1

Son düzenleme:
hayır gayet sağlıklı ama şimdi baktım bir daha ve ceresi kabuk bağlamıştı bir tane nefes deliği tıkanmış bu gün olmuş dün yoktu nasıl açarım ?

Soğuk algınlığı sıcak bir yere alıp vitaminler destekleyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:20 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

Aviastım var o iyi geliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

hayır gayet sağlıklı ama şimdi baktım bir daha ve ceresi kabuk bağlamıştı bir tane nefes deliği tıkanmış bu gün olmuş dün yoktu nasıl açarım ?

Sümüktür o tıkanıklık sen açmaya çalışma dediğim gibi aviastım alıp kullanın

yok kuru bir şey biyerlere baktım bayrit iyi gelir diyorlar ?

yok kuru bir şey biyerlere baktım bayrit iyi gelir diyorlar ?

Baytril yanlış bilmiyorsam güvercin için dozajını iyi ayarlamazsan Ölüme bile sebeb oluyor ve genelde kuruluk ve geçmeyen ishal için KULLANILIYOR dozaja dikkat edilerek. Ama siz bilirsiniz aviastımla 4 kuş düzelttim.

sağolun aviastım kullancam saten erkek kuş soğukta kalmıştı 5 dk felan 1-2 hafta önce ilaç vs kullanmadan 1 haftada düzeldi şimdi az biraz etkileri var aviastım alacaktım ama boş vermiştim yarın gidince alırım hem evde dursun :)

bu arda sizin kuşlarınız TIK gibi şekilde hapşırıyor mu bir kefe felan sürekli değil 5-10 dk 1 ?

tuzlu suya kulak çöpü batır tıkalı olan burun deliğine sür, rahatlasın

sağolun aviastım kullancam saten erkek kuş soğukta kalmıştı 5 dk felan 1-2 hafta önce ilaç vs kullanmadan 1 haftada düzeldi şimdi az biraz etkileri var aviastım alacaktım ama boş vermiştim yarın gidince alırım hem evde dursun :)

bu arda sizin kuşlarınız TIK gibi şekilde hapşırıyor mu bir kefe felan sürekli değil 5-10 dk 1 ?

Horultu gibi sesler çıkarıp nefes nefese gibi soluk alıp veriyorlardı. Hapşırma olayı da vardı ama seriye bağlamıyorlardı. Düdük gibi ötüyordu nefes alıp verirken :)

benimkiler öyle değil canlılar ötüşün de sıkıntı yok sadece arada bir nefesi duyuluyor nefes nefese kalıyor dişi erkek çok kötüydü ben bilene düzelmesi için çok çabaladım geceleri örtü örtüyordum sabahları ufo yapıyordum normalde elektirik faturası 60 tl gelirken o ay 90 tl felan geldi :) şimdi maşallahı var eskiden kafeste kabarık dururken şimdi yanımdan ayrılmıyor :) perdelerden hoşlanıyor perdede en üstüne yuva gibi geçiyor yatıyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:49 --

tuzlu suya kulak çöpü batır tıkalı olan burun deliğine sür, rahatlasın

dediğinizi yapıcam birazdan :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:51 --

Evet kullandım önce baktım kabuk dediğim yumuşadı sonra kuşun burnuna geldi tuzlu suya karıştırdığım pamuk 2-3 kere hapşırdı bida aldım ve kabuk dediğim sümüğü :) çıktı kuşu aldığımdan beri duruyordu ne bu ne bu diyordum :) yeni gibi geldi kuş gözüme.
Birde şu nefes alış verişini net duymamın sebebi kuşun burunun tamamen açık olmasından kaynaklı olabilir yarın aviastım alıcam ve biraz kullancam iyi forumlar.

Son düzenleme:
Geri