Karadeniz Pet

Neyi var çözemedim. Yardım edin

Barış

Yeni Üye
Herkese merhaba. Dün bir akraba muhabbet kuşlarını sevdiğim için bir takım hediye etti. Genç bir takım. Fakat dişi sıkıntılı çıktı. Yeni geldikleri için biraz durgun olmaları normal ama durgunluktan ziyade biraz hasta gibime geldi. Asıl canımı sıkan karın kısmında, anüse yakın tarafta bi şişlik var. İlkin yumurta sıkışması sandım. Kuşu elime aldığımda hiç bir sertlik olmadığını, aksine çok yumuşak olduğunu farkettim. Şişliğe hafif baskı yaptığımda ise dışkı çıktığını gördüm. Sorun ne bulamadım. Pazartesi Veteriner'e gidicek. Buraya bir konu açıp bilen varsa bilgi alim dedim. Veterinerinde çok iyi ilgileniceğini sanmıyorum çünkü. Resimler aşağıda

6PzmEE.jpg

d3VXrr.jpg

Rk5QAa.jpg
WkOb3E.jpg

bDoy7n.jpg

v5BZvD.jpg

v5BZvO.jpg

3L4A4O.jpg

6PzmjN.jpg

Şüphelendiğiniz gibi yumurta yoksa şişliğin sebebi yağ bezesi veya ur olabilir. Şişliğe bastırdığınızda dışkı çıkması da aşağıdaki yazıda belirtildiği gibi yağ bezesi,ur vs. ihtimalini güçlendiriyor.

Dışkı ve idrar yapmada güçlükler özellikle karın bölgesindeki olgularda kitlenin bagırsaklara ve üreme organına baskısından meydana gelmektedir. Dışkı ve idrarın atılamamasından dolayı intoksikasyon(bünyenin kendini zehirlemesi)görülebilir.

Kuşlarda Tümör ve Şişlik

Evet olabilir. Sanırım veteriner en iyi çözüm olacak. Teşekkürler

Geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda sağlığına kavuşur.