petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Neyi var çözemedim. Yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Barış tarafından 23 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Barış

Barış New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba. Dün bir akraba muhabbet kuşlarını sevdiğim için bir takım hediye etti. Genç bir takım. Fakat dişi sıkıntılı çıktı. Yeni geldikleri için biraz durgun olmaları normal ama durgunluktan ziyade biraz hasta gibime geldi. Asıl canımı sıkan karın kısmında, anüse yakın tarafta bi şişlik var. İlkin yumurta sıkışması sandım. Kuşu elime aldığımda hiç bir sertlik olmadığını, aksine çok yumuşak olduğunu farkettim. Şişliğe hafif baskı yaptığımda ise dışkı çıktığını gördüm. Sorun ne bulamadım. Pazartesi Veteriner'e gidicek. Buraya bir konu açıp bilen varsa bilgi alim dedim. Veterinerinde çok iyi ilgileniceğini sanmıyorum çünkü. Resimler aşağıda

[​IMG][​IMG]

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Şüphelendiğiniz gibi yumurta yoksa şişliğin sebebi yağ bezesi veya ur olabilir. Şişliğe bastırdığınızda dışkı çıkması da aşağıdaki yazıda belirtildiği gibi yağ bezesi,ur vs. ihtimalini güçlendiriyor.

Dışkı ve idrar yapmada güçlükler özellikle karın bölgesindeki olgularda kitlenin bagırsaklara ve üreme organına baskısından meydana gelmektedir. Dışkı ve idrarın atılamamasından dolayı intoksikasyon(bünyenin kendini zehirlemesi)görülebilir.

Kuşlarda Tümör ve Şişlik

3. Barış

Barış New Member

Beğenileri:
    0
    Evet olabilir. Sanırım veteriner en iyi çözüm olacak. Teşekkürler

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda sağlığına kavuşur.

5. Barış

Barış New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah

Sayfayı Paylaş