Karadeniz Pet

Normal mi?

• Konbuyu başlatan Nida Avcıoğlu
  • Başlangıç tarihi
N

Nida Avcıoğlu

Guest
Merhaba arkadaşlar. Dün bir yavru muhabbet kuşu aldım. Dünden beri aynı yerinde duruyor, ötmüyor, yemini yemiyor ve su içmiyor. Ben de panik oldum. Bu normal mi? Ne yapmam gerekiyor?:confused:

merhabalar daha dun almısın kusu cok yeni eger gozle gorulur bir hastalıgı yok ise poposunda dıskısı gibi falan.. ortama ve size alıstıgında cıvıl cıvıl bir kus olucaktır tabi ona gosterdginiz ilgi ve alaka ile birlikte..

Kuşunuz yeni bir ortama girdi. Eski ortamında bir sürü kuş vardı,şimdi sizin evinizde yapayalnız kaldı. Kuşların alışma süreci vardır ilk günlerde pek sesi soluğu çıkmaz ama yerini benimsediği zaman keşke ilk geldiği gibi hep sessiz olsa dersiniz:) şaka bir yana bir kaç gün böyle geçer zamanla yeni kafesine ve yeni evine alışır pek rahatsız etmeyin ve ilk 15 gün kafesinden hiç çıkarmayın şuan çok ürkektir....

Peki teşekkür ederim. Bi hastalığı yok sanırım. İlgi gösteriyoruz bakalım çabuk alışır inşallah.:) Kafesinden çıkarıp uçurmayı düşünüyodum çıkarmayayım mı?

Yeni ortamına alışması zaman alacaktır ama ilerde alışır size şuanda böyle olması çok normal

Geri