Karadeniz Pet

odanın neminin nasıl artırabiliriz

berkecakil

Meraklı Üye
yumurtadan çıkmasını beklediğim yavru daha yumurtadan çıkmadı. odanın nemini artırsam acaba çıkar mı. buhar yada nem makinası alma şansım yok. makine kullanmadan nasıl artırabilirm.

Genelde bir kova vb. birşeyin içerisine su koyarak odada nem olması sağlanabiliyor diye biliyorum ama bu şekilde günler sürer. Aklıma başka birşey gelmiyor açıkçası.

Birsekilde oda da su buharlastirmaya calisin.

Nokia 3310 ile gönderildi.

denizli nemli bildigim kadarıyla ama . Siz hic telaşlanmayın o kadar gerek yok neme kıramazsa kendiniz hafif catlatırsınız

kendim çatlatmayı nasıl yapacam bilmiyorum tarif ederseniz sevinirim. birde çatlatma için ne kadar bekleyeyim. değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. odanın içinde bir kova su bekletiyorum iki gündür ara sıra sıcak su koyup buhar yaptırıyorum ama yeterli mi bilmiyorum.

kendim çatlatmayı nasıl yapacam bilmiyorum tarif ederseniz sevinirim. birde çatlatma için ne kadar bekleyeyim. değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. odanın içinde bir kova su bekletiyorum iki gündür ara sıra sıcak su koyup buhar yaptırıyorum ama yeterli mi bilmiyorum.

kuluçkada tam kaç gün oldu yumurtanın durumu nedir kontrol edilmeli yapmadıysanız daha önce denemeyin eger günü cok gecti ve yavru cıkamıyorsa mecbur üstünden hafif catlatın bi cisimle

anne kuş içgüdüsel olarak kendi yardım etmez mi çatlatmaya

kuluckanın bittiğinden emin değilseniz hiç ellemeyin.. canlı canlı öldürmek olmaz yavruları..

kuluçka süresi maksimum kaç gündür tek yumurta için. 21- 25 arası diye biliyorum ama doğrumudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

kuluçka süresi hakkında bilgi verecek arkadaş var mı. maksimum kaç gün sürüyor bir yavrunun yumurtadan çıkması

tecrübeler kayıp edilerek kazanılır herşeyin bir ilki olması lazım

öncelikle yumurtadan yavrunuu ötüşlerini duymalısınız duyduktan 4 saat sonra çıkamıyorsa yumurtanıın oval tarafına dikkat :sivri olan yer değil ha oval yuvarlak olan yerine delik ac kürdanla toplu iyne başı kadar açsan yeter saygılarımlaa

yavrunun ötüşünü duyuluyormu. çoğu zaman dışardayım. yada kafesten uzakta. 1 metre kadar uzağa sesi geelirmi. anne iç güdüsel olarak yumurtanın kırılmasına yardım edermi

Geri