petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

odanın neminin nasıl artırabiliriz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkecakil tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    yumurtadan çıkmasını beklediğim yavru daha yumurtadan çıkmadı. odanın nemini artırsam acaba çıkar mı. buhar yada nem makinası alma şansım yok. makine kullanmadan nasıl artırabilirm.

2. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Genelde bir kova vb. birşeyin içerisine su koyarak odada nem olması sağlanabiliyor diye biliyorum ama bu şekilde günler sürer. Aklıma başka birşey gelmiyor açıkçası.

3. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Birsekilde oda da su buharlastirmaya calisin.

Nokia 3310 ile gönderildi.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    denizli nemli bildigim kadarıyla ama . Siz hic telaşlanmayın o kadar gerek yok neme kıramazsa kendiniz hafif catlatırsınız

5. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    kendim çatlatmayı nasıl yapacam bilmiyorum tarif ederseniz sevinirim. birde çatlatma için ne kadar bekleyeyim. değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. odanın içinde bir kova su bekletiyorum iki gündür ara sıra sıcak su koyup buhar yaptırıyorum ama yeterli mi bilmiyorum.

6. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    kuluçkada tam kaç gün oldu yumurtanın durumu nedir kontrol edilmeli yapmadıysanız daha önce denemeyin eger günü cok gecti ve yavru cıkamıyorsa mecbur üstünden hafif catlatın bi cisimle

7. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    anne kuş içgüdüsel olarak kendi yardım etmez mi çatlatmaya

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuluckanın bittiğinden emin değilseniz hiç ellemeyin.. canlı canlı öldürmek olmaz yavruları..

9. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    kuluçka süresi maksimum kaç gündür tek yumurta için. 21- 25 arası diye biliyorum ama doğrumudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

kuluçka süresi hakkında bilgi verecek arkadaş var mı. maksimum kaç gün sürüyor bir yavrunun yumurtadan çıkması

10. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    tecrübeler kayıp edilerek kazanılır herşeyin bir ilki olması lazım

öncelikle yumurtadan yavrunuu ötüşlerini duymalısınız duyduktan 4 saat sonra çıkamıyorsa yumurtanıın oval tarafına dikkat :sivri olan yer değil ha oval yuvarlak olan yerine delik ac kürdanla toplu iyne başı kadar açsan yeter saygılarımlaa

11. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    yavrunun ötüşünü duyuluyormu. çoğu zaman dışardayım. yada kafesten uzakta. 1 metre kadar uzağa sesi geelirmi. anne iç güdüsel olarak yumurtanın kırılmasına yardım edermi

Sayfayı Paylaş