Karadeniz Pet

Öneriniz?

• Konbuyu başlatan Süleyman Aydın
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Aydın

Guest
Kolay Gelsin arkadaşlar;

sizden bir öneri alacaktım şimdi bizim yuvalık plastikten resim şu
sjd4h.jpg

bunun beyazı içerisi fazla olmasada aydınlık ve kuşun yuvalığı kemirdiğini biliyorum bunun için sormak istedim inanın kuşçu veya böyle şeylerin satıldığı yer bize yakın olsa hiç sormadan gider tahtadan alırdım sizce ne yapayım kalsınmı vs vs cvplariınız bekliyorum

Bi sorun olucağını zannetmiyorum önemli olan kuşların yuvaya alışması.

bi sorun olmaz önemli olan kuşların yuvaya alışması içinde talaş atın biraz içinde deşinir illa kemirmesi gerekmez

Plastik olan hiçbir şeyi sevmiyorum. Çok sağlıksız geliyor. Her zaman tahta iyidir kardeşim. Bence git tahta al.

İlle de bunu kullanıcam diyorsan içerisine talas koymalısın

Cevapların için tşkler peki ben bu yuvalığın kenarları na tahta koysam ( iç taraftan ) olmaz mı

hayır olmaz yapamazsınız öyle bir şeyi üzerlerine falan düşer çok kolay sizde yapabilirsiniz tahtadan yuva hiç olmadı marangoz vardır o yapar kolaylıkla

Ya inanın yakınlarda kuşçu olsa hiç bi problem olmaz neyse ben içine talaş koydum giriyor yuvaya kuşçunun bana tahta yuvalık vermeme sebebi de şu;

olurda kuş ıslak felan yuvaya girerse ahşap ıslanınca bit yapıyomuş sebeb bu bende bilmeden anldım şuan baktım kuşş yuvada sevmiş heralde

Şuan baktım tüm talaşları dışarı çıkarıyor sevmemiş :(

Talaş koymanın hiç bir mantığı yok eskiden talaş kuşun yumurtladığı yuvalığın yapısında yumurtaları tutmak için ilgli delik uygun olmazdı ve kuşunda talaş koyularak mevcut yumurtaların kaymamasını önlemek için konulurdu..şimdi ise pek çok yumurtaların toplanabildiği folluklu yuvalıklar mevcut bunlara gerek yok..

Talaş koymanın hiç bir mantığı yok eskiden talaş kuşun yumurtladığı yuvalığın yapısında yumurtaları tutmak için ilgli delik uygun olmazdı ve kuşunda talaş koyularak mevcut yumurtaların kaymamasını önlemek için konulurdu..şimdi ise pek çok yumurtaların toplanabildiği folluklu yuvalıklar mevcut bunlara gerek yok..

2013 konusu.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Geri